Vojta Bartoš vybojoval bronz v LOB na M ČR na klasické trati

Příznivé sněhové podmínky na levém okraji Krkonoš dovolily oddílu ze Studence uspořádat tři republikové šampionáty v lyžařském orientačním běhu v průběhu druhého únorového víkendu. Centrem akce byla obec Rejdice, kam se sjelo kolem tří set závodníků, včetně šestice členů z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK.

Do úvodního štafetového závodu, jenž se odehrál v sobotu dopoledne, postavili Mariánskolázeňští pouze jedno kombinované družstvo v kategorii P (příchozí). Rodinná trojice Vojtěch, Marie a Jana Bartošovi, ačkoliv pojala štafety pouze jako rozbruslení před individuálními běhy, zaběhla mezi osmi kolektivy výborně a obsadila první příčku. Vážnějším konkurentem jí bylo pouze trio ze Slávie VŠ Praha, které dojelo do cíle o 46 sekund později.

V odpoledním závodě ve sprintu dopadla nejlépe Marie Bartošová v kategorii D17, v níž startovalo 23 dorostenek. Lázeňská lyžařka vybojovala pěkné páté místo. K bronzu jí chybělo 40 sekund.

 

První šestku atakoval v hlavní mužské kategorii H21 Vojtěch Bartoš, leč jedna chybně oražená kontrola ho diskvalifikovala. Solidní sedmé příčky obsadili Ondřej (H14A) a Marek Petrušovi (H35B).

 

Na neděli byl připraven závod na klasické trati. Pro muže (33 účastníků) byla připravena sedmnáctikilometrová trať s 24 kontrolami. Vojtěch Bartoš už si dával náramný pozor na správné ražení. Prakticky po celý závod vedl a pouze dvě asi půlminutové chybky na 15. a 19. kontrole ho připravily o vítězství. Nakonec z toho byla třetí příčka v čase 87 min. a 2 s. Za reprezentačními kolegy Lacigou z Prahy a Škodou z Liberce zaostal o pouhých 22, resp. 11 sekund. Bartoš ale nebyl z bronzu zklamán. Pro nedávného juniora je velká medaile mezi dospělými cenný úspěch.

Skvělou čtvrtou příčku obsadila Marie Bartošová, sedmý byl Marek Petruš a devátý Ondřej Petruš.

Už tento víkend můžou “mloci” opět prokázat své lyžařské kvality. To Liberečtí pořádají v Harrachově dva závody. V sobotu to bude M ČR na krátké trati a v neděli pak ČP na klasické trati. Obojí je zároveň Akademickým mistrovstvím ČR na těchto distancích. Držíme pěsti!

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Blahopřání napsal:

    Blahopřeji všem reprezentantům oddílu, obzvláště Vojtovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com