Na Zavírák na Vížce dorazily i sluneční paprsky

Jak jste možná zaregistrovali – někteří se i zúčastnili – tak v sobotu proběhl ve Vížce “individuální” otevřený mapový trénink na čipy, kde byl jako hlavní závod vypsán přebor klubu MLOK pro ženy v kategorii Elite. Do klání se pustilo pět ambiciózních mločic.

Dle předpovědi bookmakerů zvítězila poměrně s přehledem a přebornicí Klubu Mlok pro rok 2020 v hlavní ženské kategorii se stala zcela po zásluze (i vzhledem k dlouhodobým skvělým výsledkům ve všech závodech i trénincích) – Maruška Maru Bartošová. Potlesk a velká gratulace!!! Trať dlouhou 4,9km s převýšením 180 metrů a 19cti kontrolami zaběhla v čase 63:41. a ostatním klubovým soupeřkám to nandala takzvaně o parník. Pro druhé místo si doběhla Hanka Kožíšková v čase 77:01. Třetí skončila maminka vítězky, Jana Bartošová s časem 80:59. Gratulace i těmto medailistkám! Nevděčné čtvrté místo vybojovala Veronika Placková s časem 89:49. Žaneta Pivcová v domácím prostředí závod kupodivu nedokončila. Vzdala to po desáté kontrole. Zřejmě se polekala dronu, který poletoval nad údolím.

V kategorii H12-14 si velmi dobře vedli Ondra Petruš, Tomas Placek i Míra Kváč s pěknými časy. Miki Prinz tentokrát fatální chybou hned na druhou kontrolu nabral příliš velkou ztrátu.

V desítkách si suvereně vedl Honzík Beneš, který bez zaváhání oběhl ne úplně lehkou trať do dvaceti minut, přibalil si cestou i Nikolase a společnými silami oba porazili i nadějnou žákyni Stanislavu Opavovou, závodící tentokrát ve stejné kategorii.

V mužské elitě si z klubu nejlépe vedl veterán Pepa Milota, který si s chutí zanadával na těžkou první kontrolu, na které trochu zaváhal. Jinak oběhl trať bez větších problémů a nandal to mladším kolegům z klubu v čase 64:28.

Pěkná účast nejmenších mločat byla pak v kategorii HDR, kde zvítězil Martin Kváč v doprovodu skoro celé rodiny.

Kromě členů klubu na akci přijelo i plno závodníků z Plzně, Varů a Aše. Za zmínku stojí výsledky v kategorii mužské elity, kde se sešla opravdu kvalitní konkurence. Ozdobou závodu byl výkon eliťáka Jirky Valeše z Lokotky Plzeň, který  náročnou trať (4,9 180m 19K!) prolétl za necelých 36 minut i se dvěma mapovýma chybama. A po závodě si šel ještě vyběhnout na “nedalekou” Vlčí Horu.

Všechny výsledky jinak zde:

https://center.sportident.com/results/orienteering/mlok-marianske-lazne/2020/vka-zavrk-1411

Postupy možno nalézt zde, včetně již nahraného vítězného postupu Jirky Valeše.

http://play-map.com/event.php?id=467

Díky všem za účast, zejména ale eliťačkám!

Lukáš

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com