Nedělní náplast na sobotní bebíčka

Po dvou letech zákazů, kdy na Mistrovství ČR mohli soutěžit pouze držitelé licencí A, se do závodu mohli konečně zapojit i držitelé licencí B. A z mloků toho využili všichni: Fanda, Břéťa, Maru, Sam a Honza.

Choulostivější jedinci navlékli troje dlouhé kalhoty a zimní bundy, aby odolali protivnému „letnímu“ počasí na MČR v orientačním běhu na klasické trati  v Pohoří u Prahy. Sobotní závod byl zasmolený, neděle byla alespoň malou náplastí. Finále A (mezi dorostenci jen 18 nejlepších z rozběhů) bylo při účasti kolem devadesáti borců v každé kategorii chimérou. Tak jsme doufali alespoň v nějaké béčko. Nepřišlo. Na smůlu se nevymlouváme, ale …

Maruška doběhla ve svém rozběhu 19. Do béčka postupovalo 17.

Honza Pivec byl 17., postupovalo 16,

Samuel Janoch v jiném rozběhu byl rovněž 17., postupovalo 16.

Břeťa (H18) a Fanda (H20) dobíhali rovněž mimo postupová místa.

Maruška, Sam a Honza si tím „vykoledovali“ prominentní, poslední místa na startovce nedělního finále C. Pozice favoritů v céčkách s přehledem potvrdili.

D18C Maruška 1. (ze 17 závodnic)

H16C Samuel 1., Honza 2. (ze 33 závodníků)

Závody na mapě 1:15 000, s velmi „dospělými“ kontrolami a postupy byly pro MLOKy velkou zkušeností. O obtížnosti  tratí svědčí i odposlechnuté fandění na cílovém úseku:

“Přejdi do běhu!”

Na dalším MČR už to do finále B vyjde. Celý zájezd byl typický neustálým čekáním, většinou na větrné louce. Čekalo se na start, v karanténě, před tělocvičnou, v cíli. O zábavu se v pauzách mezi snajpováním draků staral Honza krkolomnými kousky ve skladišti žíněnek, náročným hodnocením hospodské stravy a stěhováním a kontrolou svých sedmi zavazadel.

 

Závěrečný rozruch mezi mloky vzbudil dopingový komisař, který si ze všech startujících vylosoval 5 závodníků …. a přes shromaždiště si dokráčel pro našeho Fandu, který pak zažil dlouhou nezapomenutelnou hodinu, než se podařilo vzorek odebrat …  (Je antidopingovou otázkou, jak Fanda, doprovázený svým fanFanclubem  strávil sobotní večer)

Výsledky sobota, výsledky neděle, GPS tracking A finále (pro poučení), mapy sobota (doplníme), mapy neděle (doplníme).

(Fotky a texty doplnili Luděk a Jana)

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com