Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva

V sobotu 18. 9. jsme ještě za tmy vyrazili do Hradce Králové na Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva. Za Západočeskou oblast byla sestavena 4 družstva A, B, C, D podle výkonnosti a nominací. V každém družstvu startovalo 8 závodníků různých kategorií v tomto pořadí H14, D14, H12, D12, D12, H12, D14, H14. Z oddílu Mloku byli nominováni:

  • Do družstva A (ZČO1) – Tomas Placek H12
  • Do družstva D (ZČO4) – Honzík Beneš H12, Natálka Hermannová D14, Míra Kváč H14 a Ondra Herman H14
  • mezi náhradníky – Miky Prinz H12

Všechno bylo ale nakonec jinak. V týdnu před mistrovstvím spousta dětí z důvodu nemoci odpadla. Marodka byla tak veliká, že bylo nakonec nemožné i přes nachystané náhradníky sestavit 4 kompletní štafety. Štafeta ZČO4 nakonec vyběhla alespoň tréninkově – 5. úsek zaběhla půjčená holčička z Jihlavy a na 7. a 8. úsek nikdo nenastoupil. Nemoc se bohužel nevyhnula ani mlokům a místo 2 aut s 5-6 závodníky nakonec vyjelo pouze jedno se třemi závodníky (Tomas Placek, Ondra Herman, Miky Prinz).

Ještě ráno vypadalo všechno ideálně, stihli jsme vyjet včas a cesta ubíhala nad očekávání dobře. Nakonec nám ale doprava přinesla víc adrenalinu než samotný závod štafet. Kolem osmé hodiny (čas dojezdu 9:00) jsme zastavili na benzínce MOL před výpadovkou na Hradec na ranní kávičku. Nikam jsme nespěchali, měli jsme velkou rezervu v příjezdu. Ovšem, co nás potkalo potom, to by asi nikdo nevymyslel. Po nastartování vozu nám začaly houkat snad všechny kontrolky na palubovce – závada toho i onoho… Auto bylo mimo provoz. Začal závod s časem, desítky telefonů a taky několik důležitých rozhodnutí – zda čekat na náhradní vozidlo, které nám slíbili přistavit nebo zda poprosit kolegy z jiných oddílů, aby se pro nás z Hradce vrátili. Musíme jim moc poděkovat za součinnost v řešení problému, hlavně Vláďovi Ječmenovi, který už byl připraven pro nás zajet. Stále se špekulovalo, zda stihneme start 3. úseku Tomase, ale postupem času bylo jasné, že se to nepovede. Ondra Vodrážka tedy udělal změnu v soupisce a Tomase přesunul na 6. úsek. Ještě štěstí, že štafeta má tolik členů. Nakonec nám náhradní auto přistavili po 11. hodině (to už byl první úsek štafet na trati) a my mohli vyrazit směr Hradec. Nakonec jsme přišli jen o 5 minut slávy Tomase, který měl spolu s ostatními členy A-týmů nastupovat na podium při slavnostním zahájení mistrovství. Tomasovi to ale vůbec nevadilo 😊.

Na místo jsme dorazili pár sekund před tím, než měl Tomas vystartovat na svůj původní 3. úsek. Najednou jsme měli dost času se rozkoukat, připravit dětem oblastní dresy, startovní čísla a sledovat dění ohledně našich štafet.

Už od začátku se dětem z naší oblasti moc nedařilo, nejlepším umístěním ZČO1 bylo 19. místo po 1. úseku, ostatní naše štafety byly až za třicítkou. Následně se ZČO1 pozvolna propadala a po dvou neúspěšných úsecích D12 (4. a 5. úsek) byla až na 26. místě. Naopak ZČO2 se začala postupně škrabat nahoru a právě po 5. úseku se posunula na 24. místo před štafetu ZČO1. Pak přebíral Tomas a standardním výkonem štafetu udržel na téže pozici, možná se trochu časově přiblížil štafetám před nimi. Další 2 úseky byly poměrně úspěšné a dokázaly posunout ZČO2 na konečné 20. místo a ZČO1 na 22. místo. Ondra Herman startoval za štafetu ZČO3 na 8. úseku a Miky Prinz za štafetu ZČO4 na 6. úseku. Tyto štafety se držely už od začátku za třicítkou a kluci předvedli podobné výkony jako jejich kolegové ze štafety. Ondra na posledním úseku dovedl štafetu do cíle na konečném 32. místě a Miky ukončil svou štafetu už po 6. úseku na 33. místě.

Pro všechny naše závodníky byl velký úspěch se na mistrovství nominovat. Díky tomu mohli poznat skvělou atmosféru akce a nabrat spoustu zkušeností do dalších klasických i štafetových závodů. Vypadalo to, že si svůj mistrovský štafetový závod užili 😊.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com