Nervy, vyrovnanost závodníků, stříbro z mistroství ČR

Nervy, vyrovnanost závodníků, stříbro z mistroství ČR. To vše zažil Ondra Petruš na mistroství ČR v MTBO (orientační závody na horských kolech) ve Svitavách.

Nervy měl Ondra a jeho otec, trenér Marek Petruš, před startem sobotní krátké trati. Ondra totiž poškodil pneumatiku (píchl) při rozjíždění na kamenité cestě a oprava moderní bezdušové pneumatiky byla dost náročná. Kolo se nakonec podařilo opravit a Ondra mohl vyrazit do závodu.

Vyrovnanost závodníků v kategorii M17 bojující o mistrovské medaile zapříčinila, že na stupních vítězů byli závodníci čtyři a Ondra, který se umístil na 5. místě, na bronz ztratil 13 vteřin.

Stříbro z mistroství ČR nakonec Ondra vybojoval na nedělní dlouhé trati. Ve změti cest si lépe na kole vedl jenom pražský Radek Lesage. Vysoká úroveň všech závodníků se projevila i při téměř osmdesátiminutovém nedělním závodu, třetí Tomáš Polák za Ondrou totiž zaostal o pouhých 22 sekund.

V Českém poháru MTBO si tak Ondra upevnil 3. místo a dva závody před koncem seriálu má na čtvrtého Lukáše Tůmu náskok několika bodů. Ještě před posledním závodním víkendem však bude reprezentovat Českou republiku, sportovní klub MLOK a město Mariánské Lázně na mezinárodních závodech v Itálii.

Na postupy se můžete podívat na Livelox – HAVEN MČR MTBO long (Český pohár 16.kolo), M17 .