Tři mloci na mistrovství ČR na klasické trati

Očima účastníka:

Mistrovství ČR na klasické trati se běželo o víkendu 17.-18.9.2022 u obce Svitava na Novoborsku. Na závodníky čekaly velké kopce, hodně velkých skal a deštivé počasí.

Pořadatel se snažil za každou cenu zachovat měřítko 1:15000, ale mapa byla v některých místech tak nečitelná, že na kraje mapy vložil tři výřezy 1:10000, což bych čekal spíše na nějakém oblastním závodě než na MČR. Zřejmě i desítkové měřítko na části mapy přispělo k tomu, že stavitel pojal závod více middlově, než někteří závodníci očekávali.

Z našeho oddíly se závodu zúčastnili tři závodníci. Honza a Sam v H18, Maruška v D18. Sobotní kvalifikace určovala postup do nedělního finále – do 6. místa v kvalifikaci se postupovalo do finále A, do 16. místa finále B a zbytek do finále C.

Honza v sobotním rozběhu doběhl na 28. místě a závod se mu moc nedařil. Sam měl kvalifikaci rozběhnutou velmi hezky a držel se na postupovém místě do finále B. Ke konci však udělal velmi nešťastnou 8 minutovou chybu, když zapomněl odbočit na cestě a doběhl až na 18. místě. Na oba v neděli čekalo finále C. Sam doběhl ve finále C na 9. Místě, Honza doběhl 28.

Marušce se sobotní kvalifikace úplně nepovedla, na některých postupech měla více jak minutové ztráty, ale i tak doběhla na velmi hezkém 7. místě mezi 23 soupeřkami. Bohužel jen jedno místo od postupu do finále A, což jí mrzelo. V nedělním finále B se jí nepovedla úvodní midllová část závodu (viz mapa), kde ztratila cca 5 minut, ve zbytku závodu už běžela bezvadně a dotáhla to na 5. místo ve finále B se ztrátou 4,5 minuty na vítězku.

Celkové výsledky MČR na klasické trati:

D18        23. Maru (66 závodnic)

H18        46. Sam, 68. Honza (85 závodníků)

Výsledky sobota (kvalifikace)

Výsledky neděle (finále)

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

1. Raška napsal:

I když jsem tam nebyl, očekával jsem jiný závod …… Pořadatel byl limitován umístěním shromaždiště a délkami tratí a taky nutností mít kvalifikaci a finále. Mapa měla na výjimku celá v desítce. Nebo to nechat v patnáctce a kontroly stavět na hrubé jasné tvary po VOLBÁCH postupu. Na druhou stranu obdobné výřezy pamatuji v roce 1980 ?? na ŽA na jižním Slovensku.