Nominační + open závod LOB (bez lyží) na KarkuLOBce – s platnými výsledky

V neděli 4.12.2022 se v Mariánkách běžel nominační + open závod LOB.

Do pošmourných Mariánek s rychle tajícími zbytky sobotního sněhu se sjeli závodníci z celých západních Čech: z Chebu, z Ostrova, z Karlových Varů, z Plzně, domácí mloci samozřejmě nechyběli.

Sněhu bylo zoufale málo, tak si zájemci o ZODM2023 vyzkoušeli LOB aspoň bez lyží. Před startem si každý mohl procvičit mapové značky na tréninkové mapě. Po oficiálním závodě si další zájemci proběhli soutěžní tratě jako trénink.

Zájemci o nominaci na olympiádu museli běžet s povinnou výbavou (mapník, rukavice, hole, hodinky a samořejmě čip). Závod to byl specifický – letní orienťák to nebyl – muselo se běžet po cestách (zkracování bylo vyloženě zakázáno). LOB to také nebyl – chyběl sníh a cesty rolbovky a skůtrovky a závodníkům lyže. Závod byl hodně do kopce a taky hodně z kopce. Nezáleželo však pouze na fyzickém výkonu, ale také na výběru trasy, závodníci měli poměrně hodně možností výběru trasy, stavitel Luděk Bartoš si se všemi tratěmi vyhrál. Každý si s tím poradil po svém, každý volil svoji taktiku a výsledky byly vesměs výborné, občas překvapivé.

Mapy všech kategorií a postupy závodníků lze najít na play-map.

Výsledky i s mezičasy

Všichni zájemci o nominaci nahráli své postupy z hodinek. Jury se shodla na tom, že všichni závodníci běželi podle předem stanovených pravidel, nikdo není diskvalifikován, navíc se každý může podívat na různé a zajímavé postupy, které závodníci volili.

Oficiální výsledky nominaček (pro KK):

DM
1. Žaneta Fryšová
2. Maruška Hynková
DS
1. Lida Ritterová
2. Julie Frühaufová
3. Natálka Hermannová
HM
1. Mikuláš Prinz
2. Lukáš Štěrba
3. Tomas Placek
4. Honza Beneš
HS
1. Kuba Turek
2. Pepa Beneš
3. Ondra Petruš
4. Míra Kváč

Akce to byla atraktivní, fotografů bylo mnoho:

Fotky od Stáni (vesměs od sběrky) na rajčeti

Fotky od Šaly (kontrola 36) jsou zde

Na googlu jsem vytvořila sdílené album, nahrála jsem pár fotek svých + fotky od Luďka + 2 fotky Fišákovy (start), fotky od Vodra (kontrola Karkulka) a fotky od Luďka (mládež v běhu – zblízka). Můžete dohrávat další.

Děkujeme všem spolupořadatelům ze všech oddílů, kteří dohlíželi na regulérnost závodu, pomáhali startovat a hlídali kontroly před nenechavou lesní zvěří.

Luděk a Jana

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com