OB kvíz č. 1

Vážení mloci!

Děkuji všem za účast v soutěži, kde o nic nešlo. Prověřili jste si orientační znalosti z historie mariánskolázeňského, českého i světového OB. Možná připravím ještě něco podobného.

Pořadí se ještě rozrostlo o Janu Bartošovou, takže platí ta později poslaná excelová tabulka zde.

Oceňuji i ty, jejichž zkušenosti a znalosti jsou téměř minimální, a přesto poslali své pokusy. U všech pak dávám za jedna za fair play. Nebylo by problémem si totiž většinu odpovědí najít na internetu.

1. Jan Michalec – 17 b., 2. Vojtěch Bartoš – 13 b., 3. Luděk Bartoš – 12 b., 4. Radka Jelínková – 11 b.
5. Jan Fišák- 10 b., 6. Jana Bartošová 9 b., 7. Petr Novák – 4 b., 8. Fanda Kováč – 3 b.

Byly otázky, které vyžadovaly konkrétní znalost, i ty, které byly střelením na náhodu. Ve dvou případech jsem se dopustil menší chyby nebo nepřesně zvolené otázky. Někdy nepochopili otázku soutěžící. Abych nevypadal jako kdovíjak chytrý, tak jsem si toho spoustu posichroval návštěvou archivu nebo internetu.
3. To by měl ale opravdu vědět každý orienťák: 1972 – Staré Splavy, 1991 – Mar. Lázně, 2008 – Olomouc
4. V otázce nebylo řečeno, že se má jednat o Čecha. Jméno si jistě najdete sami. Je to ta na úvodní fotce vlevo. Gueorgiou patří určitě mezi úspěšné borce, leč např. takový Daniel Hubman je v počtu medailí lepší. Ovšem co je to proti 23 zlatům, dvěma stříbrům a šesti bronzům.
5. Je zajímavé, že tipy byly buď nízké, nebo naopak vysoké. To byla jedna z otázek typu plácnutí do vody.
6 Jirásek, Fialová a ještě k tomu S. Nováková, Fiala nebo V. Bohuslavová patří ke stálicím s účastí mezi 20 – 30, ovšem Karel Pilař (MAS) nevynechal ano jednou!
8. Zde jsem měl asi napsat jenom pěší orienťáky. Takhle to jsou desítky lidí, kteří někdy v něčem reprezentovali. Ukázali jste se jako znalci.
Lyžaři – Bauer, Jakš, Šperl
Atleti – Tylová
MTBO – Kubínová
LOB – Vojta B., Kateřina Č., oba Vodrážkové, Freyová, Jan Hašek, Štěrba, Hasáček atd.
Rogaining – Bořan, Seidl, V. a M. Horovi a vlastně všichni z oblasti, kteří běželi v Lesné (Princl, Škroch, P. a P. Kuncovi, já, Radka apod.) nebo v Přebuzi
OB – Losman, Gregorová, Šedivý, Š. Kodeda, Hořínek, S. Nováková, Vlach, Prokeš, Macháček… a nakonec i třeba mladý Rambo nebo Honza Melichar, kteří také byli také kdysi ve výběru. Občas uvedený Procházka nebo Král na JT nestartovali.
9. Zde jsem se zapomněl pořádně kouknout. O. Vodrážka má placku z ME, nikoliv z MS. Ale uznávám to.
10. Přezdívku znají, ti co jezdí na celostátní akce.
12. P.Kunc st. vyhrál 4x.
15. Ano, je to 21 placek. Celkem. Honzo F.: v otázce nebylo jenom za loňský rok. Bod jsem věnoval Janě B. Ta byla nejblíž.
16. Vojta to samozřejmě musí vědět nejlépe.
17. To jste trefili skoro všichni. Počítá se samozřejmě ročník, ne přesné datum. Honza Sklenář – Lucinka Pivcová = 74.
18. Oblasťák v Sokolově byl velmi blízko. Jenom o jeden kus méně – 41.
19. Opět otázka na náhodu. Jedná se o sprintovou mapu 1:4000 a tam je ten výškový rozdíl mezi vrstevnicemi přece jenom menší. Nad zámkem a směrem na jih až k polím je ale svažující se hřeben lesa. Věřte nevěřte vrstevnic jsem i po několikáté napočítal 38. Možná jsem se o jednu nebo dvě seknul, ale to nehraje roli.
20. Pokusy Honzy F. Radky a Jany B. jsem uznal. Film viděli a ví, o co jde. Mimochodem název filmu Bloudění orientačního běžce vznikl podle anglického filmu ze šedesátých let Osamělost přespolního běžce. To právě asi zmátlo Honzu.

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com