Ondra Petruš třetí v závodě českého poháru MTBO

Orientační závody na horských kolech se nazývají MTBO. Závodníci si říkají bajkeři a při závodě projíždí všechny možné i nemožné cestičky v lese a to bez ohledu na větve, bahno, kameny, stoupání či klesání. V květnu jsme měli možnost si tento sport vyzkoušet při tréninku, který stavěl Marek Petruš. Všechny jarní závody byly odloženy a tak jsme se prvních závodů mohli zúčastnit až začátkem července. U Plzně se konaly tradiční 5-denní s účastí cca 600 závodníků, bylo tam hodně cizinců a taky 4 mloci.

Sprint: Tratě byly promáčené, bahnité, náročné. Hned první závod s účastí mloků nám přinesl příjemné překvapení. Ondra Petruš, který jel svůj první závod vůbec, si nepočínal jako žádný začátečník a mezi 21 startujícími v kategorii M14 dojel na skvělém 3. místě časem 26 minut. Marek v M40A skončil na 20. místě z 28 závodníků.

Long: A byl to teda pořádný long! Stavitel trati si nelámal hlavu směrnými časy – vítězové některých kategorií se pod dvě hodiny nedostali! Ondra si v M14 dojel pro velmi hezké 7. místo za 51 minut, Marek v M40A byl 24. časem 155 minut. Luděk v M50 trať na začátku lehce podcenil a tak radši postupně zpomaloval a nakonec se mu přes všechny ty kamenité a bahnité pasáže podařilo dostat do cíle v čase 169 minut a tím o 7 vteřin porazit aspoň jednoho soupeře. Uf! Svoji trénovanost se rozhodl vyzkoušet LOBák Vojta, který se s mírnou naivitou rozhodl poměřit se světovou špičkou v kategorii M21E (závod byl počítaný do světového rankingu). Trať měřila vzdušnou čarou 25 km a po všech různých cestách a cestičkách Vojta najel cca 35 km. Vítěz to zvládl za neuvěřitelných 114 minut. Čas Vojty 175 minut je trochu delší, ale dost soupeřů zůstalo ještě za ním: 51. místo z 61 závodníků je solidní.

Middle: To byl velmi příjemný závod, bahnité části byly pouze v první půlce a na závěr nás čekala spleť cestiček a sjezdů mezi skalkami. Mapová pohoda. Hezká jízda. Výsledky podobné těm předchozím. Spokojenost se závodem větší. Zabahněnost kol a závodníků stejná.

Kdo si chce udělat lepší představu o MTBO závodech, tak může mrknout na fotky pořadatelů. Třeba sem: https://www.zonerama.com/Davidoff/Album/7397999

Podrobné výsledky ze všech jsou v ORISU: sprint, long, middle 

Další závody se konají na konci srpna v Jesenici u Rakovníka. Přidá se k nám nějaký další mlok?

 

Trať M21E – long:

Trať M50 – middle:

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com