Povedený Ašský štít

Letos to byl opravdu povedený Ašský štít, počasí nám přálo neskutečně (takhle hezky v Aši snad ještě nikdy na závody nebylo), všichni naši závodníci byli dobře a týmově naladěni a podali skvělé a hlavně bojovné výkony. Všichni věděli, že jde o hodně, že jde o dort!!!

Na Ostrováky jsme sice letos ještě neměli, ale myslím, že jsme zde předvedli nejlepší výkon za několik posledních let.

V kategorii fáborkové, která sic neboduje, ale pro nás je důležitá, se na trať vydaly Lucka s Luckou a obě trať zvládly, tak věřím, že minimálně jedna Lucka poběží napřesrok už bodovanou D10.

V naší nejpočetněji obsazené kategorii D12 jsme měli v ohni 5 želízek a bylo z toho skvělých 11 bodů (pro srovnání – loni startovalo 6 našich D12 a bodů jsme získali nula :)). Leonka a Anička na bedně (2., 3.), Maruška na super 5. místě, Danča (letos na prvních závodech a 7., sic bez bodů, ale ve velké konkurenci 15 holek je to výborný výkon). Laděnka si vybrala trochu smůly – po včerejším vítězství šlápla bohužel před kontrolou č. 5 na bludný kořen a ztratila tak nejen průběžné 3. místo, ale i celý závod. Ta pětka byla divně postavená, je to vidět i na mezičasech, většině holek to hlásí chybu, ale holt to je Aš…., s tím se musí naučit každý počítat.

V D14 bohužel nemáme nikoho (Lucka z Ostravy nedorazila, což se jí nemůže nikdo divit :). Příští rok však i tuto kategorii obsadíme.

V D16 Natálka závod výborně rozběhla, ale stejně jako Laděnku, ji jedna chybka – tedy spíš pořádná chyba, připravila o medaili, přesto vybojovala 3 cenné body.

V D18 opět nemáme nikoho (na rozdíl od Ostrova) – to se pak těžko sbírají body :).

V D21 bohužel žádné mlaďošky také nemáme, Maruška je ve Švédsku a kupodivu na Ašský štít se jí nechtělo přiletět. Naštěstí mám v oddíle odvážné veteránky s týmovým duchem, které se srdnatě do těžké jednadvacítkové tratě pustily, a i když body neposbíraly (těsně), tak šly dětem příkladem, že důležité je se nevzdávat, (výhra je jen třešínka na dortu).

Klučičí kategorie máme silné a navíc zde padali opravdu skvělé výkony.

V H10 nemáme tedy bohužel nikoho. V H12 se účastnil jen Nikolas vybojoval druhé místo (sic s nějakou obří ztrátou na vítězného Maxe), ale krásných 5 bodů a ty se počítají.

V naší silné kategorii H14 jsme měli tři kluky. Mikymu vyšel skvěle už druhý závod – po sobotním stříbru, přidal nedělní zlato a cenných 7 bodů, Tomas také na bedně a třetím místem vybojoval 4 body. Honza Beneš se teprve dostává do formy, takže po celkem dlouhém stonání je jeho 9. místo (ze 14) příslibem k dalšímu zlepšování.

V nabité kategorii H16 (19 závodníků!) vybojoval Ondra Herman druhé místo a parádních 5 bodů a příště toho Alberta Plevného z radia Cheb určitě už porazí :), nahlédnutím do mezičasů rezervy vidím:). Kvůli Ašsskému štítu si dokonce z fotbalu odskočil i Miky Janoch a přijel nám pomoci zabojovat, skončil 10., což v takové konkurenci vůbec není špatné.

V H18 nám Sam svým vítězstvím pomohl získat dalších 7 bodů, super.

A nejnáročnější kategorii H21 jsme také naštěstí obsadili (i když zdatné mladé veterány se mi nepodařilo přesvědčit, ať jednou vylezou ze svých komfortních zón a oželí medailový ceremoniál ve vetošských kategoriích :)). Vojta se po dlouhé době mrknul do lesa bez lyží a vybojoval 5. místo (z 18)  a 2 cenné bodíky. S tratí se statečně pral i Michal Kamaryt, který doběhl 13.

Sečtením všech bodů jsme skončili na zaslouženém  2. místě, vítězným Ostrovákům jsme zatleskali, poblahopřáli, vyfotili se s nimi a půjčili jim pár vidliček na dort…, opravdu byli lepší!

A my si na závěr vychutnali zaslouženou odměnu za krásný týmový výkon!!!

Děkuji všem.

Jana

Veškeré výsledky (včetně veteránských:) i s mezičasy najdete zde.

To je Emilka, naše nová mločí naděje!!!

 

 

Tři z Mloku a pes (foto: Lada)

Sláva vítězům, čest poraženým!

 

 

Fotily: Laděnka, Žaneta, Honza F., Jana a poslední dvě fotky Pavla Pepovým foťákem

 

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com