Sam Janoch se stal vítězem oddílového přeboru v knock out sprintu

Pouhý jeden den po premiéře nové disciplíny na mistrovství světa v Dánsku si knock out sprint mohli vyzkoušet i mloci na svém závěrečném mapovém tréninku ve středu 27.6.2022. K.O. sprint je poměrně drsná rychlostní disciplína, ve které se drobné mapové chyby a pasivita neodpouští a vyhrávají jen ti, kteří dokáží rychle utíkat bez chyb. Jedná se o krátké sprinty s hromadným startem. Nerozhoduje čas, ale pořadí v cíli.

Ke startu se přihlásilo celkem 33 mloků, kteří byli rozlosováni do 4 rozběhů. Úvodní rozcvičku vedl Marek Petruš.

Rozběhy byly kratší a mapově jednodušší. Délka 0,9 km metrů, 7 kontrol. Z každého rozběhu postupovali do semifinále 3 nejrychlejší závodníci. V rozběhu A si již od poloviny tratě v klidu hlídali postup Pepa B., Maru a Ondra p. Rozběh B ovládl Sam, postup si kontroloval Pepa M. Na třetím místě doběhl Tomas, ale protože si nezkontroloval správné ražení na 1. kontrole, byl diskvalifikován. Do semifinále tak proklouzl ze čtvrtého místa Marek P., což mu moc radosti neudělalo. Rozběh C ovládl Míra, další postupová místa si pohlídali Vojta a Hanka K. Nejnapínavější byl rozběh D, kde prvních 5 závodníků doběhlo v rozmezí 21 vteřin. Postup si vyběhli Miki, Břéťa a Marek B.

 

Semifinále bylo mapově i fyzicky náročnější – délka 1,2 km, 10 kontrol. Už do prvních metrů závodu bylo jasné, že postoupit nebude jednoduché.

V prvním semifinále si doběhli pro postup spolužáci Sam a Maruška, poslední postupové místo vybojoval Pepa M. Druhé semifinále bylo vyrovnanější a o postup se bojovalo až do cílové čáry. Postoupili Vojta, Miki a Marek Beneš.

Po krátkém odpočinku nastoupilo na finále těchto 5 mužů: Sam, Vojta, Miki, veteráni Pepa M., a Marek B a jedna závodnice Maruška.

Trať měřila 1,3 km, měla 13 kontrol a byla mapově nejtěžší, což se ukázalo hned na první kontrole, která byla zcela jinde, než závodníci očekávali. Krátkého zmatku využili Sam a Vojta a už na druhé kontrole měli slušný náskok, který dále zvětšovali. Náběhem na špatnou vzdálenější rozběhovku si závod zazdila Maruška.

Cílovou čarou proběhl jako první Sam a stal se oddílovým přeborníkem pro rok 2022, půl minuty za ním doklusal Vojta. O třetím místě se rozhodovalo mezi 3 borci, kteří téměř společně razili předposlední kontrolu. Nejvíce sil měl a možná si pomohl i lepším postupem Pepa Milota, čtvrtý doběhl Miki Janoch a těsně za ním pátý Marek Beneš. Maruška sice úvodní ztrátu na soupeře postupně stahovala a měla je už na dohled, ale na lepší než 6. místo to už nestačilo.

Výsledky v pdf a výsledky s mezičasy na sportident centru. Všechny fotky jsou od Stáni Kváčové, tady jsou další.

A ještě jednou přehled map:

rozběhy

semifinále

finále

Protože je velmi těžké soupeřit s muži a dorostenci, tak tímto vyhlašuju i pořadí dalších kategorií oddílového přeboru (podle dosaženého postupu a dále podle časů či počtu nalezených kontrol v rozběhu):

Žačky s doprovodem:

 1. Anča Petrušová

D10:

 1. Maruška Benešová

D12:

 1. Lada Prinzová
 2. Nina Topičová
 3. Anička Nykodýmová

Ženy a dorostenky:

 1. Maru Bartošová
 2. Hana Kožíšková
 3. Niky Prinzová

Žáci s doprovodem:

 1. Matyáš Klier

H10:

 1. David Skalský
 2. Nikolas Placek

H12:

 1. Honza Beneš
 2. Martin Kváč
 3. Jarda Skalka

H14:

 1. Míra Kváč
 2. Miky Prinz
 3. Jan Sasko

Muži a dorostenci:

 1. Sam Janoch
 2. Vojta Bartoš
 3. Pepa Milota

Tak jak se vám nová orienťácká disciplína líbí?

Děkuji za pomoc při organizaci Janě, Stáně a Raškovi.

Po vyhlášení vítězů tohoto závodu došlo i k oslavným proslovům nad mnoha zimními a jarními úspěchy našeho oddílu, ukázce MTBO sprintu v podání naší bronzové štafety z MČR, společně jsme se vyfotili …. a někteří z mloků pak hodnotili sezónu až do pozdního večera.

Přeji všem krásné léto!

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com