Skončil i druhý doopravdy poslední letošní trénink

Týdenní individuální trénink v pohádkovém lese za Villou Berolinou započatý 18.11. byl nakonec sebrán až 1.12., takže příležitostí k proběhnutí bylo dost a mnozí toho i bohatě využili.

Nejjednodušší trať, označenou HD12, která byla určena nejmladším dětem, většina správně pojala jako kategorii pro rodiče s dětmi, respektive pro děti s rodiči případně jiným doprovodem. Netradičně se v této skupině objevili i Honza a Kačka Macurovi, kteří si zřejmě přišli HDR vyzkoušet dopředu. Výjimkou bez doprovodu byl pouze Nikolas, který trať proběhl sice sám, ale moc se mu to nevyplatilo, protože cestou ho potkaly divné komplikace.

Výsledky HD12 (6 kontrol): 1. Honzík Beneš + Maruška Benešová – 32 min., 2. Honza Pivec + Lucinka Pivcová – 35 min., 3. Jan Macura + Kateřina Macurová – 39 min. (do této kategorie vlastně nepatří), 4. Lada Prinzová + Nikola Prinzová a Berry – 40:09, 5. Anička (Nikodýmová ?) s mamkou – 43 min., 6. Martin Kváč s mamkou – 44 min., 7. – 9. Šimon Klier s mamkou, Matyáš Klier s tátou a Honza Milota s doprovodem – asi 55 min., 10. Nikolas Placek doopravdy sám – asi 61 min., 11. Mael Mikyska s doprovodem – 70 min.

Střední obtížnost měla kategorie HD14, která byla nejhojněji využita. Soudě alespoň podle počtu pozůstalých map. Někteří účastníci však asi neměli potřebu pochlubit se svými časy, takže teď se mohou nenápadně porovnat s těmi sdílnějšími.

Výsledky HD14 (10 kontrol): 1. Jana Bartošová – 44:20, 2. Jan Fišák – 52 min., 3. Míra Kváč – 53:48, 4. Tomas Placek – 64:35, 5. Pepík Beneš – 66 min., 6. Miky Prinz – 69:28, 7. Tomáš Prinz – 74:20, 8. Natálka Hermannová + Nikolas Placek s mamkou – kolem 75 min., 9. Mael Mikyska s mamkou – 80 min. (bez 3 kontrol), 10. Žaneta Pivcová – 90 min. (bez 1 kontroly), a někde mezi nimi, nebo možná ještě před, taky Maruška Bartošová, která bohužel neuvedla hodnotu svého výkonu.

Nejzáludnější kategorii HD18+ tvořilo v první půli 8 kontrol s pevným pořadím a ve druhé dalších 8 bez určeného pořadí. Tady se musím přiznat, že mou představu o ideálním postupu ve druhé části nabourali všichni, kteří se k pořadí ražení přiznali. Ještě se mám co učit. Tomas zvolil svoje vlastní pořadí všech kontrol, což by v běžném závodě znamenalo diskvalifikaci, přesto bych si mu třetí místo za pěkný čas nedovolil upřít.

Výsledky HD18+ (16 kontrol): 1. Petr Placek – 58:05, 2. Břéťa Milota – 59:30, 3. Tomas Placek – 60:07 (ve volném pořadí všech kontrol), 4. Jan Preibisch – 67:49, 5. Marek Beneš – 77 min., 6. Lukáš Pivec – 77:06, 7. Veronika Placková – 78:54, 8. Hana Kožíšková – 80 min.

Postupy můžete stále zakreslovat nebo nahrávat na webu Play-map.

Děkuji všem, kteří využili této příležitosti k rozvoji orientačních dovedností, omlouvám se za nepříjemnosti spojené s těžbou dřeva a věřím, že vzpomínky na tento nenáročný trénink s vámi zůstanou dlouho, protože les nad Prelátem je skutečně pohádkový. Nejen že se v něm trvale vyskytuje Karkulka, a kdo příliš nespěchal, mohl spatřit také vstup do Ledového království (viz foto), ale dokazují to i další svědectví o lesních vílách, princi na koni nebo třeba zážitek jednoho malého Mloka, kterého si jakési jeskyňky popletly se Smolíčkem pacholíčkem.

Zde byla 1.12.2020 naposledy viděna migrující kontrola č.64

A nakonec ani tento druhý doopravdy poslední trénink nemusí být ještě poslední, protože při sbírání lampionů a kleštiček jsem minul jednu stejnou, ale úplně neznámou kontrolu. Řekl bych, že ji tam nechal pohádkový dědeček Hříbeček. Tipnu si, že už tam není a objeví se na jiném místě. Možná ji někdy někde potkáte.

Lesu zdar a pohádkovému zvlášť

Mohlo by vás také zajímat ...

2 příspěvků

  1. Migrující kontrola napsal:

    Migrující kontrola je pravděpodobně nesebraná vrstevnicovka z jara. Jestli je to tréninkový lampion s nápisem SCM ZCO, časem si ji vezmu, jinak je to lampion MLA. Kdo ho teď má? Raška

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com