SOUSTŘEDĚNÍ V MAĎARSKU

Tři mariánskolázeňští dorostenci – Samuel Janoch, Břetislav Milota a Jan Pivec – společně jedním řidičem a roznašečem kontrol v jedné osobě (Pepa Milota) se účastnili soustředění západočeského sportovního centra mládeže, které se odehrálo na konci října v jižní části Maďarska.Celá výprava pak čítala 27 osob.

Centrem se na pět dnů staly patrové domky s apartmány v motelovém městečku u města Kiskunmajsa, které je, co se týká počtu obyvatel, srovnatelné s Mariánskými Lázněmi. Jen paneláky nebo vyšší domy byste tu hledali marně, skoro všichni tu bydlí ve svém.

Od čtvrtka do soboty byly připraveny vždy dva tréninky na každý den. A stálo to za to. Nejvíce se všichni „vyřádili“ v otevřených a polootevřených terénech, tvořených travou a keři porostlými písečnými dunami. Tu a tam byl sice na mapě také vzrostlý, většinou borovicový les, ale to bylo spíš na odpočinek.

Pokud se na mapě nacházel jakýkoliv odstín zelené barvy, tak bylo lepší se mu obloukem vyhnout. Kontroly, jimiž byly na něčem připevněné červenobílé fáborky, byly ale téměř stoprocentně pouze na terénních tvarech.

Šéftrenér a eliťák Jiří Valeš (LPM) si s přípravou opravdu pohrál, každý trénink byl svým pojetím úplně jiný. Časy se neměřily, byl vždy dán jen hrubý časový limit. Ti lepší zvládli každý trénink pod hodinu. Na každém tréninku byly k dispozici i různě dlouhé varianty vhledem k tomu, že rozdíl ve výkonnosti mezi účastníky byl.

Závěrečný trénink byl opravdu výživný. Byly v něm několikrát použity linie, azimuty přes vygumovaný prostor, vyzobávání shluků kontrol, koridory i paměťák. Prostě orienťácká maturita, byť jen ta maďarská.

V každém případě se dá říct, že i ti dosud neseznámení s takovýmto terénem už alespoň trochu ví, co je to vykreslování vrstevnicových tvarů, jak se v hnědé barvě orientovat a jak v ní běhat podle azimutů.

Nikdo ani nemusel použít větu: Eltévedtem, vigyél a traktorhoz – ztratil jsem se, vezměte mě do traktoru. Ani by to nebylo nic platné, neboť žádný traktor kolem tréninků ani nejel.

Kromě sportu vybyl díky několika návštěvám termálních lázní i čas na regeneraci.

Břéťu v místě bydliště nejvíc iritovala všudypřítomnost jakéhosi neškodného broučka (nějaký druh vroubenky),kterému už byla asi venku zima. Za celý pobyt jich vystěhoval z domu opravdu hodně. Samuel a Honza pak jeden večer soutěžili, kdo vyrobí v mikrovlnce nejlepší popcorn. Vyhrál Honza, asi byl někdy na brigádě v kině Slávia.

Na liště pod heslem FOTO je pod adresou mlokmlarajce.idnes.cz soubor fotek ze soustředění. Na adrese https://photos.app.goo.gl/8BKi8qpJm3aMgVxMA pak lze nalézt soubor fotek a videí od Ondry Povy (KRL).

 

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Jan Fišák napsal:

    Na titulní fotce ti tři naši hoši vypadají opravdu podivně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com