TRÉNINK V PODLESÍ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vypadá to na poslední oficiální trénink před prázdninami. Zajímavý bude určitě v tom, že na této mapě dosud nikdo z oddílu neběhal. Zmapovaná část posloužila pouze pro Mistrovství Evropy v radiovém orientačním běhu, které se v Mariánských Lázních konalo v roce 2015. Prostor přiléhá ze západu k nám známé mapě Lesný (Lazy).

Parkovat se dá na silničce (bod č. 1) vedoucí k rekreačnímu středisku Kňafák (Javořina). Je to tam ale dost úzké, lepší je zaparkovat někde v Úbočí a na místo srazu (bod č. 2) dojít pěšky. Viz mapka pod textem. Startovat se bude od 15,30 do 16,15 hodin.

Připraveny jsou tři tratě: A – pro nejmenší, začátečníky, rodiče s dětmi apod., B – pro zdatnou mládež, ženy, veterány, C – pro všechny ostatní. Trať A má pět kontrol a dají se obejít libovolným způsobem, čili free order. Tratě B (2,5 – 3,0 km) a C (4,0 – 4,5 km) jsou klasické liniovky na nichž bude blíže neurčený počet kontrol. Pro tratě B a C budou navíc v prostoru mimo linii ještě dvě kontroly, které lze orazit kdykoliv během liniové pouti. Bacha, tam, kde opustíte linii kvůli návštěvě těchto dvou kontrol, tam musíte opět navázat. Pokud tak neučiníte a vrátíte se na linii docela jinde, hrozí, že nějakou kontrolu vynecháte. To se pak pozná podle toho, že vám budou chybět vpichy. Na každé kontrole budou normální závodní lampiony a kleštičky. Razí se do mapy. Pokud linii dodržíte, je nepravděpodobné, že byste nějakou kontrolu minuli. Vězte, že kontroly na linii určitě budou.

Účastníci tratí B a C buďte připraveni, že to bude fyzicky náročné. Les to není příliš bohatý na detaily, na které jsme zvyklí třeba na Nimrodu, zato je dosti strmý, takže v určitých místech si pěkně máknete do kopce. To vás ale snad neodradí od návštěvy. Zapisujte se do tabulky.

Úvodní foto z Lazů je pouze ilustrativní a nereprezentuje terén, ve kterém bude trénink. 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com