Žákovské soustředění u Žihle

V pátek 15. září vyrazila velká výprava žáků ve složení Lada, Anička, Lukáš, Tomáš, Martin, Miky a Tomas na soustředění do Žihle. Dozor po celé soustředění zajistila Veronika Placková, v sobotu na odpoledním tréninku se přidala i Hanka Kožíšková, která kvůli nemoci Honzy dorazila i s ním o den později. V pátek vypomohl s dopravou Tomáš Prinz.

Již v pátek odpoledne nás čekal první trénink – měřený middle. Malou komplikaci v podobě zapomenutých čipů a buzol jsme hravě vyřešili a mohli se vrhnout do závodu. Běželo se hromadným startem po kategoriích lehká – střední – těžká, tratě byly farstované s motýlky. Žluťáci byli v cíli vidět mezi prvními. Na střední trati (holky i kluci dohromady) doběhla na 4. místě Lada, 5. Anička a 6. Tomáš (první z chlapců). Luky a Martin dorazili v pořádku kolem 15. místa. Na těžké trati doběhl 4. Tomas (se sekundovou ztrátou na třetího) a Miky 6. 

Hned po tréninku jsme se přesunuli na večeři a do tělocvičny na ubytování. Je neuvěřitelné, jak děti po tréninku neztratily ani trochu energie a pokračovaly dalších několik hodin až do večerky různými aktivitami s míči (především gymnastickými). Jen středňáci si museli vyčlenit půl hodinky času na rozbory tratí.

V sobotu nás čekal skoro tradiční program – paměťák a azimuťák. Kategorie „S“ s dozorem jela dopoledne na paměťáky, Miky a Tomas byli vysláni samotní na azimuťák. Odpoledne byly skupinky prohozeny. Odpoledne už na skupinku starších dohlížela Hanka. Jak si vedli velcí nevím, ale „eska“ byla velmi šikovná. Všechny tratě zvládli bez větších ztrát a získali mraky zkušeností.

Nejoblíbenější disciplínou, na kterou se děti nejvíce těší, byly štafety. Těm byla věnována neděle. Dohromady bylo sestaveno 19 tříčlenných štafet ve složení T-L-S. Vzhledem k malému počtu kategorie „L“ byl tento úsek doplněn z kategorie „S“ (od nás Luky a Martin). Štafeta se běžela na tři kola, která na sebe navazovala ve stále stejném pořadí T-L-S-T-L-S-T-L-S. Klasické předávky fungovaly vždy tak 2-4 min. od prvního předání, zbytek startoval hromadně, aby měl každý šanci ztráty stahovat. Hodnotilo se pořadí v cíli za každého doběhnutého závodníka, které bylo někdy výrazně ovlivněno ztrátou, se kterou daný závodník vyběhl (vždy to bylo max. 5 minut). Mlokům se neuvěřitelně dařilo, hned na prvním úseku bylo v cíli přežluceno. Miky, Honza i Tomas předali štafetu do 5. místa a tak to pokračovalo i v dalších kolech u mladších kolegů. Všichni museli uznat, že mlokům se extrémně daří.  Šest mloků bralo ve svých okruhách aspoň jedno bedýnkové umístění a Tomáš s Martinem svůj jeden úsek dokonce vyhráli. Všechny vítězné štafety měly ve svých řadách jednoho mloka.

Dle slov Aleše Richtera se do štafet a družstev na MČR počítá se všemi mločími závodníky, kteří se soustředění zúčastnili. Děti byly moc hodné, kamarádské, aktivní i soutěživé a domů si odvezly spoustu příjemných zážitků i zkušeností. Počasí nám maximálně přálo, takže si to všichni maximálně užili.

Výsledky štafet:

  1. místo – Aneta (KRL 10-5-9) + Bětka (VPM 8-1-3) + Tomáš (MLA 1-3-3)
  2. místo – Miky (MLA 2-7-3) + Jana K. (KRL 4-6-1) + Klára (SKT 16-14-4)
  3. místo – Pepa J. (VPM 14-14-13) + Martin (MLA 1-4-2) + Kiki Š. (NEK 3-5-15)
  4. místo – Egon (LPM 7-10-1) + Luky (MLA 3-3-10) + Viki (VPM disk-1-10)
  5. místo – Tomas (MLA 5-3-6) + Karolína (BSO 11-12-19) + Anička Krs. (VPM 5-16-19) – Anička zranění
  6. místo – Luki J. (ONO 13-16-13) + Albína (SKT 10-16-6) + Lada (MLA 17-2-2)
  7. místo – Honza (MLA 4-9-8) + Vendy (NEK 10-13-12) + Jana M. (VPM 14-15-18)
  8. místo – Tomáš K. (SKT 16-19-18) + Jasmína (KRL disk-disk-13) + Anička (MLA disk-19-16)

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com