Mloci na Světovém poháru MTBO

Poslední díl Světového poháru MTBO uspořádala Itálie ve městě Folgaria poblíž světoznámého jezera Lago di Garda. Blízkost Lago di Garda slibovala příjemné počasí, ale nevyzpytatelnost letošního léta a nadmořská výška 1100 m.n.m. ukázala úplný opak. Hlavně při longu (dlouhé trati) bylo velmi deštivo a závodníci si místo obvyklých 90 minut užili na trati 120 minut a více.  Některým (bulharskému závodníkovi) se na trati „tak líbilo“, že na ni vydrželi přes 240 minut. Některým se to naopak nelíbilo vůbec a raději vzdali.

Zástupci MLOKů nezávodili ve Světovém poháru, ale ve Světové sérii mládeže (YGWS) a ve Světové sérii veteránů (WMS). A jak dopadli?

Na midlu (krátké trati) se Ondra Petruš v dorostenecké kategorii M17 umístil na 3. místě za Čechem Radkem Lesagem a Švýcarem Silasem Leutzelschwabem . Na stejném místě se umístil i Marek Petruš v kategorii M45.

Na longu Ondra statečně bojoval s nepřízní počasí a dojel druhý za Radkem Lesagem. Marek se tuto trať nepřihlásil, což se ukázalo jako správné rozhodnutí, protože v jeho kategorii M45 těžkou trať do cíle nikdo nedojel.

Počasí při sprintu už ukázalo svoji vlídnější tvář a Ondra opět vybojoval stříbro, tentokrát za Švédem Axelem Gräfningsem. (Marek na 3. místě)

V celkovém pořadí Světové série mládeže kategorie M17 se Ondra umístil na 7. místě a Marek ve Světové sérii veteránů kategorie M45 na 62. místě.

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Jan Fišák napsal:

    Opravdu obdivuhodné, blahopřeji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com