Závěrečný závod českého poháru se mladým mlokům vydařil

V neděli 17.10.2021 se v Záluží u Plzně běžel závěrečný závod Českého poháru a žebříčku B za účasti  843 závodníků. Závod se odehrával ve velmi členitém terénu, který je plný jam a hald po dřívější těžbě, erozních rýh a hustníků. Stavitelem trati byl navíc Aleš Richtr, takže již před závodem nám všem bylo jasné, že o výsledku bude rozhodovat zejména ukázněný mapový výkon.

Je potěšující, že mladým mlokům se v závodě nadmíru dařilo.

Maruška v kategorii D18B i přes drobné chyby doběhla na prvním místě mezi 11 závodnicemi. Měla velkou radost, protože tímto výsledkem se v žebříčku B posunula na celkové 3. místo a získala tak licenci A pro příští sezónu. Blahopřejeme.

Vítězem závodu kategorie H20B se stal Fanda, který celý závod běžel mapově na jistotu a vyplatilo se mu to. V kategorii běželo 5 závodníků.

V kategorii H16B do cíle doběhlo 26 závodníků. A mloci ukázali, že mapově náročné závody umí. Honza Pivec skončil na výborném 2. místě, Sam skončil sedmý. Honza byl smutný, že v závodě se vyhlašovali pouze vítězové kategorií.

Závod se líbil i všem dospělým mlokům. Někteří si ho užívali déle, než jsou zvyklí. Výsledkově se povedl zejména Honzovi Fišákovi (2. místo v H75B) a Michalovi Kamarytovi (2. místo v H21C).

Výsledky závodu

Ukázka mapy – GPS tracking (pro pobavení doporučuju pustit si H21E …)

Konečné výsledky žebříčku B 2021

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com