Sezóna LOBů měla závěr v Harrachově

Vcelku dobré sněhové podmínky v Harrachové dovolily v polovině února uspořádání závěrečných závodů v lyžařském orientačním běhu, na které přijelo čtyři sta závodníků, včetně devítičlenné výpravy z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK.

První akcí bylo Mistrovství České republiky na krátké trati. V něm si z lázeňských lyžařů vedla nejlépe Marie Bartošová, která dojela na pěkném pátém místě v kategorii D17, v níž startovaly tři desítky dorostenek.

Sedmá skončila Jana Bartošová (D35) a špatná nebyla ani jedenáctá příčka Marka Petruše (H35).    

O den později se běžela klasická trať v rámci Českého poháru. Nejvýše se opět prosadily Marie (7.) a Jana (5.) Bartošovy. Šestnáctý byl po oba dny Ondřej Petruš (H14A).

Zkušenosti sbírala v Harrachově rodina Plackových. V jejich případě bylo nepodstatné, že se její členové umisťovali na hranici druhé a třetí desítky.

Vzhledem k tomu, že byl bez náhrady zrušen dvojzávod v Německu, jsou známy i konečné výsledky Českého poháru v LOB. Celkově pátá skončila Marie Bartošová. Tím si potvrdila licenci „A“ pro příští rok. Osmnácté místo a „B“ licenci pak získal Ondřej Petruš. Sedmý byl rovněž Vojtěch Bartoš, který si pojistil účast v elitní skupině hlavní mužské kategorie H21, stejná příčka patřila i Janě Bartošové a na desátém místě byl hodnocen Marek Petruš.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com