Běh O vítězství v únoru

V sobotu 29. února, přesně na den nechvalně známého bolševického puče v roce 1948, se v Sokolově na koupališti konal 20. ročník přespolního běhu Běh O vítězství v únoru, který pořádá tradičně KOB Sokolov, tzn. všichni Rambouskovi a spol.

Celkem se v areálu sokolovského koupaliště, kde je shromaždiště, start i cíl sešlo 110 běžců všeho věku. Z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK se účastnilo pět členů. Orienťaků bylo ve startovní listině vůbec dost. Kromě domácích byli přítomny také početné ekipy z Aše a Ostrova.

Na programu bylo pět tratí, od dvou dětských (1,1 a 3 km) až po tři pro dospělé (5,7 + 7 + 9 km). Nutno dodat, že první polovina trati vede spíš do kopce, poté je to pochopitelně naopak. Vzhledem k předchozímu sněhu, který stačil roztát, a nějakému dešti byla trať, tam kde se neběželo po asfaltu, pěkně blátivá a kluzká, což poznali ti, kteří si vzali obuv s hladkou podrážkou. Orienťáci jsou ale (většinou) prozíraví (rozuměj chytří) a berou si boty s vhodným vzorkem.

A jak to celé dopadlo? Zvítězili ti nejrychlejší a lépe trénovaní. Co se týká mariánskolázeňských borců, tak naši dva dorostenci Fanda Kováč a Břéťa Milota běželi oba tu nejdelší trať (27 účastníků), na které obsadili 15. (Fanda, 43:42) a 20. místo (Břéťa, 47:02). Zvítězil Michal Opplt z Kraslic za 32:10. Velmi pozoruhodný je výkon domácího orientačního dorostence Petra Lila (33:55). Zajímavé je, že na této trati se běželo s čipy.

Pepa Milota absolvoval trať 5,7 km v kategorii veteráni 50+ (16 účastníků). S časem 26:39 obsadil šesté místo. Vítězný Milan Kožák z Karlových Varů to běžel za 22:42. Stejnou trať absolvovala v kategorii veteránky 50+ Radka Jelínková společně Honzíkem Milotou. Zvolili sice něco mezi jarní procházkou a indiánskou chůzí (46:31), ale do cíle přiběhli pěkně vyválení od bláta.

Všichni běžci byli v cíli odměněni čajem, banány, perníkovou medailí a při vyhlašování i pamětním diplomem.