Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020 i s “mloky”

Lyžařský orientační běh bude na Božím Daru a v Oberwiesenthalu

Příznivci sportu jistě zaznamenali, že se v Karlovarském kraji bude zanedlouho konat významná událost – Zimní olympiáda dětí a mládeže (ZODM).

V programu jsou i sporty, které se na pravidelných olympiádách dospělých vůbec nevyskytují. Jedním z nich je lyžařský orientační běh.

Každý kraj bude na ZODM reprezentovat osm závodníků: dvě čtrnáctiletá a dvě šestnáctiletá děvčata a stejný počet hochů. Celkem se orientačních disciplín účastní 112 běžců z celé ČR.

Do reprezentace Karlovarského kraje, které jako trenérky povedou Gabriela Savičová a Jitka Dítková (obě Slovan K. Vary), byli vybráni Julie Frühaufová (K. Vary), Eva Urbánková (obě D14), Simona Holíková (obě Ostrov), Marie Bartošová (M. Lázně, obě D16), Štěpán Pávek (Nejdek), Ondřej Petruš (oba H14), Jonáš Černý (oba M. Lázně) a Marek Štěrba (K. Vary, oba H16). Servismanem bude zkušený mariánskolázeňský lyžař Marek Petruš. Tratě připravili Petr a Šimon Marečkovi z Nového Města na Moravě.

Ve dnech od pondělí 20. ledna do čtvrtka 23. ledna se bude soutěžit ve třech disciplínách: krátká trať s hromadným startem, sprint a smíšené dvoučlenné štafety. Krátká a štafety se mají odehrát na Jahodové louce na Božím Daru, sprint se poběží v německém lyžařském areálu Fichtelberg u Oberwiesenthalu.

„V případě neuspokojivých sněhových podmínek na našem území se vše odzávodí na německé straně Krušných hor,“ upozorňuje ředitel akce Luděk Bartoš z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK.

Nelze v této souvislosti nepřipomenout, že jméno Bartoš má neobyčejně pozitivní vliv na správné počasí. V loňském roce v lednu, kdy členové lázeňského oddílu pořádali v prostoru místních golfových hřišť M ČR v LOB ve sprintu a Luděk Bartoš dělal ředitele a stavitele tratí, napadl dostatek sněhu právě a jenom na tento závod. Před ním i potom byla krajina sněhuprostá. Zázrak? Ne, prý dobré známosti “tam nahoře”. Snad to zafunguje i tentokrát.

Připomeňme, že na poslední ZODM v Letohradu zaznamenali borci z Karlovarského kraje výrazné úspěchy. Kateřina Černá z Mariánských Lázní vybojovala individuální zlato a bronz v kategorii D16, Bartošová se Štěrbou (DH14) pak byli stříbrní ve štafetě. Oba poslední jmenování budou i tentokrát při tom.

O část dění nebudou ochuzeni ani ti, kteří nebudou přímo na místě, Česká televize připravuje ze závodu na krátké trati přímý přenos. Poznamenejte si už teď: pondělí 20. ledna, 9:30 hodin.

Josef Milota 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com