OB závody Rumcajsovy míle

Honza Fišák zvítězil na Rumcajsových mílích

Další prázdninovou orientační akcí byly třídenní závody v Českém ráji, která měla centrum v rekreačním areálu Pařez v Zámostí-Blatech. Účastníků bylo přesně tisíc. To byl limit daný CHKO.

Na Jičínsko se vydala také sedmičlenná výprava z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. V náročných terénech nikdo vyloženě nezklamal.

Pořadatelé ze Sportcentra Jičín se při stavbě tratí velmi snažili, aby si všichni užili co nejvíce skal a těžko prostupných, nepřehledných porostů. O výsledku kolikrát rozhodovaly maličkosti, jako např. ušetření jedné či dvou vrstevnic, nebo jak se vypořádat s hustníkem na postupu.Jan Fišák

Nejlépe dopadl veterán Jan Fišák, jenž zvítězil v kategorii H75. Hlavním soupeřem mu byl Jan Čadil z FS Praha. Ten měl nejlepší čas v první a třetí etapě. Ve druhé se však dopustil jedné větší chyby, což pomohlo Fišákovi, aby měl v součtu tří závodů o minutu lepší čas, nežli Čadil.

Nejlépe dopadl veterán Jan Fišák

Jistotu třetí příčky v podobě osmiminutového náskoku na čtvrtou v pořadí měla po dvou etapách na dosah Stanislava Opavová (D65). Závěrečná etapa se jí však vůbec nepovedla a po několika špatných postupech a bloudění skončila čtvrtá o 45 sekund.

     Stanislava OpavováČtvrtý skončil rovněž Josef Milota (H60). Ten sice předváděl vyrovnané výkony, ale zradil ho jeden postup v prostřední části druhé etapy, kde „nakoupil“ skoro pět ztrátových minut. Právě ty mu pak chyběly na bronz.

     sedmé místo vyběhl Samuel JanochPěkné sedmé místo vyběhl Samuel Janoch (H14), desátý byl jeho mladší bratr Mikuláš (H12) a třináctá skončila Hana Fišáková (D40). 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com