Přes den Skrýše, večer sportovní ples a 100 zvířat – vše ZRUŠENO!

Vážení mloci! Kdo nemá čirou náhodou v sobotu 14. března do čeho klofnout, tak se může účastnit dvanáctého ročníku netradičně navigačního závodu Skrýše s podtitulem Kompas kontra GPS.

Nehledejte pod těmito slovy pořadatele kdovíco tajemného. Jedná se o čtyřhodinový scorelauf (kontroly jsou různě obodované) na vcelku podrobné turistické mapě v měřítku 1:25000.
 
Závod má shromaždiště v Krašovicích. Start i cíl je u kiosku Houkala u Krašovického rybníku. Poběží se v lesích mezi Mrtníkem, Plasy, Kaznějovem a Horní Břízou.

Na Skrýších se scházejí jak vyznavači orientačních sportů, tak vyznavači geocachingu. Proto ten konfrontační podtitul Kompas kontra GPS. Pokaždé jsou vypsány dvě závodnické kategorie, jedna pro navigaci s GPS (a mapou) a druhá pro navigaci pouze podle mapy a kompasu (buzoly). A dětská kategorie. Na kontrolách jsou normální lampiony a kleštičky. Běžet může jednotlivec i libovolně početné družstvo. Celková účast bývá něco kolem 200 – 250 lidí. Kromě rodin s dětmi a naprostých hobíků tam je pokaždé i spousta orienťáků nejen z naší oblasti. Závod je totiž zařazen do Pražské zimní ligy. 

Registrace probíhá od 9:45 do 10:30 hod. Ostrý start je v 11:00 hod.

Co se týká tohoto závodu, tak už jsem ho navštívil, myslím, devětkrát. Je to takové příjemné jarní proběhnutí s mapou. Dobré je to i k naběhání posledních kilometrů v rámci zimní přípravy. Celkem pravidelně navštěvuje Skrýše třeba Honza Macura.

Pokud by měl někdo zájem, tak ať se mi (Pepovi Milotovi) co nejdřív ozve. Můžu ho vzít. Pokud se mi nikdo neozve, tak budu kontaktovat kluky z Aše, abych nebral zbytečně auto.   

Vůbec je to v ten den docela narvané dalšími akcemi. Kromě Skrýší jdou někteří mloci večer do Casina, kde se v rámci sportovního plesu vyhlašují nejlepší mariánskolázeňští sportovci za loňský rok, a navíc je po 21. hodině Na Rampě koncert skupiny 100 zvířat. Dá se to stihnout všechno.

 

Mohlo by vás také zajímat ...

2 příspěvků

    • Petr Placek napsal:

      Nakonec nebude ani ples sportovců a pravděpodobně ani koncert Sto zvířat. To jsme dopadli 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com