Mloci míří na olympiádu

Zimní olympiáda dětí a mládeže se kvapem blíží. Hlavním pořadatelem je tentokrát Královehradecký kraj, kde se olympiáda bude konat hlavně ve Špindlerově Mlýně a ve Vrchlabí od 22. do 26. 1. 2023. Mezi zimními disciplínami samozřejmě nechybí ani lyžařský orientační běh, který se nás týká a který je zde na rozdíl od velkých olympiád již stabilně zařazeným sportem.

Karlovarský kraj vyšle i letos do olympijského klání osmičlennou výpravu. O účast v reprezentačním týmu se čestně utkalo 13 zájemců z naší oblasti a našeho kraje. Poslední nominační LOB závod se konal v neděli na Božím Daru, kam se nakonec sjelo přes 100 závodníků, neboť i mnohé další kraje zde uskutečnily své “nominačky”.

Závod se uskutečnil po domluvě s karlovarskými lyžaři v areálu Jahodové louky. Tratě postavil Petr Mareček, závodilo se ve dvou “olympijských” kategoriích DS, HS (starší – ročníky 2007, 2008) a DM, HM (mladší – ročníky 2009, 2010). V kategorii starších se závodu zúčastnili jako předjezdci i junioři, kteří byli zrovna na Božím Daru na soustředění.

Z mariánskolázeňských se na start postavili tito borci: Natálka Hermannová, Tomas Placek, Miky Prinz, Ondra Petruš, Pepa Beneš, Míra Kváč. Honza Beneš měl také závodit, bohužel nakonec musel zůstat s teplotou doma (stejně jako mnoho dalších závodníku z jiných oddílů). Děkujeme všem, za vzornou reprezentaci oddílu, je vidět, že Mloci ani v zimě nezahálejí a ukazují, že orienťák lze provozovat i v zimních a dokonce ledových dnech a že ten nedělní byl sakramentsky božídarsky chladný. Výsledky i s mezičasy jsou na orisu. Postupy lze nahrávat či zakreslovat do Playmap

Po doplnění nominační tabulky a spočítání výsledků byla včera večer oznámena olympijská nominace. Karlovarskými reprezentanty na ZODM 23 se stávají:

DM (dívky mladší): Žaneta Fryšová (DCH), Maruška Hynková (ONO)

DS (dívky starší): Julča Frühaufová (SKV), Lidu Ritterová (ONO), náhradnice: Natálka Hermannová (MLA)

HM (hoši mladší): Miky Prinz (MLA), Luky Štěrba (SKV), náhradník: Tomas PLacek (MLA)

HS (hoši starší): Pepa Beneš (MLA), Ondra Petruš (MLA), náhradník: Míra Kváč (MLA)

Fotky: Marek Beneš

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com