ADVENTNÍ SLEPENEC V OSTROVĚ

Jen na úvod, adventním slepencem není míněna skupina závodníků na náhledovém obrázku.

Už to vypadalo, že závody v pěším OB jsou pro letošek definitivně za námi, leč Ostrovští ještě stačili připravit na začátek prosince jeden celkem výživný závod. Kdo si při běhu rád láme hlavu, musel být nadšený. Škoda jen, že si cestu do Ostrova našlo jen 25 účastníků. Přitom příprava, kterou tomu pořadatelé museli věnovat, byla téměř totožná jako při normálních oblastních závodech. Navíc na startu, jenž byl zároveň i cílem, byl čaj, grog, punč, sušenky, banány apod. A ještě k tomu byla možnost v průběhu závodu při návštěvě jedné kontroly v parku u rybníků se zastavit u grilu a dát si nějaký ten buřtík.

Samotný závod měl celkem čtyři varianty. Na zobrazené mapce je ta třetí nejtěžší. Rozbíhalo se na měřítku 1:10000, pak byla možnost při sbírání ne moc od sebe vzdálených kontrol přejít na měřítko 1:7500. Následovala uzlová kontrola a volné pořadí při sbírání kontrol okolo rybníků v měřítku 1:4000. Aby to nebylo fádní byly do závodu vloženy i tři kontroly z leteckého snímku, také v měřítku 1:4000. Po uzlové kontrole se závod opět vrátil na mapu 1:7500 (nebo 1:10000) a závěr už byl jenom na desítce. Všechno pochopitelně na jednom papíru, proto název závodu Adventní slepenec. Mimochodem trať Ultimate měla identické kontroly, ale vymazáno toho bylo o něco víc. Třeba v oblasti rybníků byly kolem koleček s kontrolami jen o  málo větší výřezy. Perličkou byly výřezy v desítkové mapě, které byly otočeny o 90 nebo 180 stupňů. K shlédnutí na play-map. 

Z Mariánských Lázní přijeli Milotovi a Honza Preibisch.Radka Jelínková a Honzík Milota si dali lehkou variantu, na níž strávili 76 minut. Břéťa šel střední obtížnost a měl nejlepší čas (71 min.) ze sedmi závodníků. V těžší variantě na 8 km skončil Honza Preibisch třetí (85:45), čtvrtý byl Pepa Milota (92:59).

Pepa Milota

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com