Žihle 20. – 22. 9. 2019

Soustředění Žihle 2019

Zpráva ze soustředění

V počtu devíti Mloků (včetně mě), jsme se zůčastnili víkendového soustředení v Žihli, pořádaného ZČO před kvalifikací na závody Mistrovství a Veteraniáda ČR štafet – Mistrovství a Veteraniáda ČR klubů a oblastních výběrů žactva, pro připomínku proběhne 5.- 6.10. v Tisu u Blatna. Ubytování ve Chvojkovském Mlýně v chatkách po osmi, nám umožnilo se vtěsnat do jedné chatky (Maruška B. si našla azyl pochopitelně u kámošek z jiných oddílů). 

Čekaly nás celkem 4 tréninky v mírně kopcovitém terénu, lesy jsou poměrně snadno průběžné, plné krásných žulových balvanů někdy obřích rozměrů většinou skupiny balvanů. Trénovalo se na 5 a více let starých mapách, neseděly tedy porosty a tu a tam přibyly i nějaké nové cesty. Trenéři ZČO si dali s tréninky velkou práci a připravili pro děti opravdu kvalitní tratě. Děti byly rozděleny na skupiny L – lehká trať, S – trať střední obtížnosti, T – trať těžká pro již zkušené borce. V pátek jsme se seznámili s terénem, mapa pouze vrstevnice, vrstevnice – balvany, vrstevnice- balvany- cesty . 

Sobota dopoledne a odpoledne (celkem dva tréninky) byla zaměřená na hromadný start a farstované tratě, běžely se tři okruhy. Všichni mloci se s tím poprali statečně, Tomas P. , Miky P. a Míra K. bez větších problémů občas se nám zatoulal malý statečný Mlok (klobouk dolů) Niki P. a Pepa B. si utopil při třetím okruhu na 1. kontrole mapu. Honza P. dokonce jeden závod vyhrál a doběhl na 1. místě, Fanda ten trénoval vždy na pot a krev., Maruška B. nehlásila také žádné větší potíže. Večer následovaly rozbory postupů u jednotlivých kategorií na mapách pomocí obrazovky.

V neděli byly rozlosovány štafety-po třech v kombinaci T-S-L, nikdo z Mloků se neprobojoval do Top ten, tratě byly těžké a farstované. Nutno vyzdvihnout výkon Tomase P. ten byl zařazen mezi středňáky H12 a dobíhal úseky mezi prvními!! 

Celá tato akce byla povedená, počasí nám přálo, tímto děkujeme celému týmu trenérů a stavitelů tratí a organizátorům tohoto soustředění.

A nakonec nominace do reprezentačního týmu ZČO: 

Sobota štafety

H14

 • štafeta B – Samuel Janoch
 • štafeta C – Jan Pivec
 • štafeta D – Jonáš Černý

H12

 • štafeta B – Mikuláš Janoch
 • štafeta D – Tomas Placek
 • štafeta D – Míra Kváč

Neděle kategorie družstva

H14

 • Samuel Janoch
 • Jan Pivec
 • Jonáš Černý

H12

Tomas Placek (pokud zabojuje o víkendu v Ostrově, tak i on bude součástí)

Přeji ať se všem našim Mlokům daří 🙂

Žaneta P.

Mohlo by vás také zajímat ...

2 příspěvků

 1. Fanda napsal:

  chyba, ja se svou stafetou byl v top 10

 2. Žaneta napsal:

  Ty už si moc velkej tebe jsem přehlídla Fando.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com