13 vteřin od bronzu na M-ČR ve sprintu aneb závody MTBO s mločí účastí

O víkendu na přelomu dubna a května se konaly v okolí Krasnic velmi pěkné závody Českého poháru MTBO v middlu (krátká trať) a longu (dlouhá trať) za účasti mladých MLOKů Ondry Petruše, Pepy Beneše v kategorii M 17, Míry Kváče v kategorii M 14 a jejich trenéra Marka Petruše. Všichni mladí závodníci se umístili v první desítce – Ondra (6. místo v middlu/5. místo v longu), Pepa (8/7), Míra (8/7) – do 8. kontroly v prvním závodě si Míra držel třetí místo, pak mu trochu došly síly (byl po nemoci) a postupně se propadl až k osmému místu.

Aby dva závody během víkendu nebylo málo, přidali jim pořadatelé nejdůležitější závod (M-ČR ve sprintu) na sobotní pozdní odpoledne do Kutné Hory. „Důležitost“ závodu přidala i přítomnost České televize, jejíž dokument se bude vysílat 5. května od 15:45.

Závod plný krásného bikování, kde se střídaly rychlé a technické cyklistické úseky s orientačně méně či více náročnými pasážemi, byl v kategorii M 17 velmi vyrovnaný.  Ondra na 5. místě ztratil na vítěze 1:28 minut a jen 13 vteřin ho dělilo od bronzu. I Pepa jel výborný závod (8. místo 4:38 za vítězem). Bohužel Míra si popletl o 10 minut startovní čas a ztrátu přes 8 minut se mu nepodařilo během jízdy dohnat.

Marek Petruš

 

Orientační mapy a postupy s můžete prohlédnout zde!

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com