Trénink u zimáku – doplněno Raškovo hodnocení!!!! Čtěte, je to zajímavé a poučné!

Pár slov z povzdálí.

Přesto, že jsem na tréninku nebyl přítomen fyzicky, získal jsem několik postřehů.

U menších se jednalo v podstatě o opakování základních dovedností, vyhodnotit si postup, správně odbočit, vědět kde jsem.

Do ukončení jarního oblastního žebříčku v Sokolově (poslední závod je neděle 29.5.) se nebudeme pouštěn do nácviku jiných věcí.

Měli byste v tom možná zmatek.

U starších, kteří neměli v mapě komunikace, byl problém s interpretací porostů. Ano, mapa je stará a revize nejsou zaměřeny na to, aby se přehodnocovala tmavá a světle zelená. Revize se týkají nových pasek, oplocenek, nových pěšin a cest. Proto bylo matoucí, že místo tmavě zelené, je les světle zelený, místo světle zelené, je bílý. Toto ale můžete zažít i při závodech na starší mapě.

Jak se nám tedy mění porosty v lese? Tmavě zelená se může změnit na světlou, světle zelená na bílou. Paseky zarůstají a místo žluté paseky vidíme paseku s podrostem různé hustoty. Paseka s tzv. dvojitým šrafováním se mění na zelený hustník. No a nové paseky si ani nemusí vybírat, jestli byl na jejich místě bílý, světle zelený nebo i tmavě zelený les Co se nám ale nemění ? Vrstevnice, vodstvo, kameny, skály. A jsme u největší chyby dohledávky při tomto tréninku – jáma ve svahu (kontrola č. u kategorie HD14). Očekávaný flíček tmavě zelené byl ve skutečnosti řídký flek listnatých malých stromků a světle zelený les pod kontrolou je dnes bílý. Co je ale nové, je paseka končící cca 30 metrů od kontroly. 100 metrů pod kontrolou potom řada výrazných stromů. Přímo nad kontrolou plochý terén vytváří hřbet (hnědá se určitě časem nemění). Proto v první chvíli se snažím dohledat na tomto hřbetu a od něj najít kontrolu Druhá možnost od paseky, třetí od posledního výrazného stromu (SZ strom v řadě) azimutem přes jámu nad ním a od ní na prohlubeň.

A drobnou fintu jak dohledat z toho hřbetu, když si fakt nejsem úplně jistý kam se k té prohlubni vydat, prozradím na příštím tréninku s názornou ukázkou.

🙂 Raška

 

Zatím orientační časy

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com