Akademie LOB – Boží Dar 2021 za účasti Mloků

Ihned po skončení prvních letošních závodů LOB u Železné Rudy, o kterých jsme níže psali, se část mladých závodníků přesouvala na soustředění nazvané Akademie lyžařského orientačního běhu – STK Boží Dar 2021.

STK zde znamená stacionární tréninkový kemp  (není to stanice technické kontroly:), tyto kempy pořádá Český svaz orientačních sportů (jak v zimě, tak v létě) jako podporu aktivně trénující mládeže.

Letošní STK LOB na Božím Daru byl určen pro juniory/ky a dorostence/ky (2002 až 2007), kterých bylo letos celkem čtyřicet z celé České republiky. Z Mloku Mariánské Lázně se účastnili Maruška B. jako členka reprezentačního družstva juniorů a Ondra P. jako aktivní LOB závodník. (Jana B. a Marek P. se vystřídali v roli trenérů, kterých bylo letos z důvodu covidu velmi málo a každá pomocná ruka se hodila.). Hlavními trenéry a organizátory byli Vašek Zakouřil z USK Praha a Honza “Peciš” Pecka z Liberce.

Program soustředění byl bohatý a náročný, zahrnoval dvoufázový trénink zaměřený především na výuku správné techniky běhu na lyžích, bruslení i klasiku, trénink a nácvik dovedností LOB: Krátké video z tréninku s mapou můžete shlédnout na facebookových stránkách STK , mihnou se zde i dva mločí dresy. Součástí programu byly běžecké rozcvičky s imitacemi běhu na lyžích a dalšími cviky na sílu, dynamiku a rovnováhu. Večerní program zahrnoval protahování, rozbory techniky, rozbor postupů ze právě proběhlých závodů LOB u Železné Rudy, teorii a suchou přípravu na LOB, přednášky, mazání. Zařazena byla také regenerace v bazénu a sauně. Součástí soustředění měly být i hladké závody Pražského biatlonového klubu o víkendu 18.-19.12., vzhledem ke stále se zhoršujícím sněhovým podmínkám byly však nakonec zrušeny. Trenéři tedy svým svěřencům na zbytcích sněhu uspořádali alespoň americké štafety, které všechny bavily.

Maruška se víkendového programu už bohužel nezúčastnila, neboť musela soustředění předčasně ukončit už v pátek. Při vyklusání po tréninku nešťastně uklouzla na všudypřítomném ledu a rentgen v Karlových Varech ukázal zlomený palec u nohy, což znamená bohužel minimálně čtyřtýdenní pauzu v rozběhnuté přípravě. Radost z toho Maru opravdu nemá, doufejme, že se jí to bude dobře a rychle hojit.

Maru se tohoto kempu účastnila letos již potřetí, jako zkušená závodnice trénovala v prvním družstvu, Ondra byl zde poprvé a jako jeden z nejmladších si s náročným programem poradil velmi dobře. Věřím, že příští rok se zde ukáže ještě větší skupinka mladých mločích “lobáckých” nadějí.

Další STK LOB soustředění se koná dokonce ve 3 turnusech v Harrachově, přihlásit se mohou všichni naši lyžující Mloci ve věku 12–18 let (ročníky 2003-2010), rozpis je zdepřihlášky do 5.1.2022

Jana

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com