Český pohár MTBO aneb trailů není nikdy dost

Na začátku září zařadili organizátoři Českého poháru MTBO do závodů „koření“ jízdy na horském kole a to traily. Trail vlastně znamená jízdu (většinou z kopce) po stezce (pěšině) vylepšenou klopenými zatáčkami, skoky, rigoly, kameny….

Malou „ochutnávku“ trailu si mohli závodníci MLOKu vyzkoušet už na mistroství ČR MTBO na krátké (midl) a dlouhé (long) trati u Hradce Králové. Hradec Králové je však na rovině a tak velká část tratí vedla po rychlých cestách.  To moc nevyhovuje Ondrovi Petrušovi v kategorii H17, jenž skončil na 8. (midl) a 11. místě (long). Trochu lépe dopadl Míra Kváč v kategorii H14 – 8. místo midl a 7. místo long.  Malé ztráty na vítěze a trénink na trailu u Velké Hleďsebe dávaly naději na lepší umístění na závodech Českého poháru v Malých Kyšicích u Prahy. Bohužel Míra onemocněl a tak závodil jen Ondra doplněný Pepou Benešem.

Organizátoři z Kladna chtěli všem nejlepším českým závodníkům MTBO ukázat, že v okolí Prahy se najde dostatek trailů. A dávkovali jim to postupně!!! V sobotu dopoledne na midlu a odpoledne na sprintu je vhodně zařadili do skladby tratí tak, že se to všem líbilo. V neděli na longu to trochu přehnali a závod se stal jízdou do kopce na vrcholovou kontrolu  s následným sjezdem po trailu do údolí. To se několikanásobně opakovalo podle dané kategorie. Extrémem bylo, když nejzdatnější kategorie donutili „vynést“ kola na Vysoký vrch, aby si je následně mohli snést na druhou stranu kopce.

S traily si bezvadně poradil Ondra (3. midl, 4. sprint, 4. long) s velmi malými ztrátami na vítěze. Trochu hůře dopadl Pepa (8. místo/disk/7. místo).

 

Všech závodů se zúčastnil i jejich trenér Marek Petruš v katerii M40A, jenž se na všech závodech umístil okolo 20 místa. Závody u Hradce jel i Vojta Bartoš v kategorie M21E  (28.místo/disk) a Luděk Bartoš v kategorii M50 (27/26).

PS: Jak se jezdí trail v Malých Kyšicích můžete sledovat na tomto videu.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com