Maruška na 11. místě v závodu žebříčku A u Zlína

Žebříček A má své výhody i své nevýhody. Výhodou je, že zažijete závody té nejvyšší sportovní úrovně za účasti nejlepších závodníků svých kategorií v ČR. Nevýhodou je, že na závody musíte občas zajet až na Moravu. To byl případ minulého víkendu., kdy se elitní čeští orienťáci sešli v lesích u Rusavy severně od Zlína … pěkná dálka!

Naše jediná zástupkyně ve startovním poli byla Maruška. Sobotní klasická trať byla plná záludných voleb postupů, nebylo snadné vybrat ty optimální, zejména když vedly do prudkých kopců. Kdo ale obíhal, tak ztrácel. “Moc se mi to nepovedlo, ale ne vyloženě žádná velká chyba, ale špatné volby a pár dohledávek a necítila jsem se úplně nejlépe”, sdělovala Maruška smutně své dojmy po doběhu do cíle. I přes nevýrazný výkon se jí podařilo být ve výsledcích na velmi solidním 25. místě.

Nedělní krátká trať Marušce sedla o poznání lépe. Skončila na 11. místě, se ztrátou 3,5 minuty na vítěznou Dittrichovou a se ztrátou 1 minuty na 4. místo. Po závodě Maruška popsala své dojmy: “Jsem fakt spokojená. Něco jsem tam nechala na začátku závodu, ale od čtyřky už jsem běžela téměř bez chyb a rychle. Je to hezký pocit zjistit, že když by mi závod vyšel na 100%, což by mohl, tak můžu být klidně na 4. místě.”

V celkovém hodnocení žebříčku A se Maruška posunula už na 19. místo. Zbývají ještě dva závody: MČR na klasické trati a závěrečný sprint ve Dvoře Králové. Cílem Marušky je být celkově do 25. místa, což by jí zaručilo licenci A i pro příští sezónu mezi juniorkami.