Ondra Herman ve finále A na MČR KT v Pastuchovicích aneb další závod šílených vzdáleností

V nádherných terénech kolem Žihle se konala kvalifikace na MČR v orientačním běhu na krátké trati.

Pro zajímavost sobotní vzdálenosti: parkoviště – centrum 1 km, centrum – start 3 km, karanténa 2 km, cíl – centrum 3 km. Fáborky někam modrobílé, někam zelenobílé. Pokud byly v souběhu, byl vždy jeden modrobílý a za dlouhou dobu (200 m, nikoli na dohled) jeden zelenobílý, atd. Začátek cesty na start byl do kopce jak v Kunraticích. Odbočení z cesty na pěšinku ke startu nezvýrazněné. Skupinky zbloudilých, vracejících se zájemců o odstartování se potkávaly a nervózně navzájem předbíhaly.
Zúčastnili se H20 Samuel Janoch (15./35  3 minuty ztráta na finále A), H16 Ondra Herman (5./29 = finále A!) a Tomas Placek (29. asi 15 minut ztráta na finále B). Tratě byly orientačně i fyzicky hodně náročné – zkusil jsem si 1,2,3 – 11,12,13,14,15,16 z rozběhu H20A. Byl jsem tam hodinu. Protože veřejný závod odstartoval až ve 14.30, pospíchal jsem odvézt kluky po doběhu domů.
V neděli všichni běží finále. Tomas H16C v 9.35, Sam H20B v 10.43 a skvělý Ondra H16A ve 12.19