Devátý a desátý závod Západočeského žebříčku v OB a Poháry za jarní žebříček

U Černého rybníku, na dohled od Andělské hory nad Karlovými Vary.
V zajímavých terénech se v sobotu běžela krátká trať a v neděli klasika.
MLOK tento zájezd pojal tak trochu jako stmelovací a jeli jsme všichni dvěma malými autobusy.
Pořadatelé připravili po oba dny těžké a zajímavé závody. Honza Novák navíc na památku Svatavy Novákové pro starší zájemce připravil na sobotní odpoledne rovněž velmi těžký a navíc zábavný závod dvojic. Takže pro ty nejstarší to byly 3 závody ve dvou dnech.
Vyhlášeni byli:
V sobotu                                v neděli
D10/3    3. Emma                   2. Emma, 3. Františka
D12/13                                  1. Maruška Benešová
D14/17  1. Lada, 2. Anička       3. Lada
D35/9    3. Eva Páníková          2. Eva Páníková
D45/23  2. Hanka Fišáková
D55/5    3. Radka Jelínková
H12/14  3. Nikolas                   1. Nikolas
H14/11                                   2. Honza Beneš
H16/11                                   2. Tomas
H18/4   3. Miki Janoch
H55/11  3. Luděk                    3. Luděk
H 65/7   1. Pepa
H75/7    1. Honza Sklenář        1. Honza Fišák, 2. Honza Sklenář

Zapsal Fišák.

Doplnila Jana B.:

Poháry za jarní žebříček

V neděli se krom vyhlášení nedělního závodu vyhlašovaly i výsledky celého seriálu jarního žebříčku, který čítal 10 oblastních závodů. Pro kategorie DH 10 – DH 14 je to prestižní soutěž, neboť se bojuje o poháry. A mloky bylo na stupních vítězů s poháry nad hlavou dobře vidět.

V kategorii D10 obsadily naše nové mločí naděje, Františka Cinková a Emma Páníková první dvě místa. V H10 jsem bohužel neměli žádné mločí zastoupení, ale doufáme, že na podzim se třeba zase přidají Dominik a Daniel.

V D12 bojovala o pohár Maruška Benešová a přesto, že v nedělním závodě ještě zabojovala a dokonce zvítězila, tak to stačilo zase jen na tu “bramboru”, na podzim to ale už vyjít musí, tentokrát k poháru chybělo 12 bodů, což je opravdu malounko (pár vteřin).  V H10 vyhrál zcela suverénně Tomáš Podzimek, s pohárem nad hlavou však nemohl zapózovat, neboť už s rodiči odjel na dovolenou, na podzim si to jistě bude chtít vynahradit.  Nikolas Placek na tom byl skoro úplně stejně jako Maruška, přestože se mu o víkendu hodně dařilo, na pohár to taky těsně (13 bodů nestačilo a vezl si domů také jen brambory:).

Nejnabitější kategorie D14 byla napínavá až do poslední chvilky. Lada Prinzová byla před víkendovými závody 5. a svým bezvadným výkonem se ještě vyhoupla na třetí příčku a pohár tak těsně Lucce Urbánkové vyfoukla (holky dělil od sebe necelý jeden bod!!!). Ještě o příčku výš se celkově dostala Anička Nykodymová, které se sice v neděli nedařilo, závod se jí dokonce škrtal, ale výkony z minulých dnů ji na stříbrnou příčku vynesly. Kategorie D14 je nesmírně vyrovnaná (mezi 1. a 6. místem je rozdíl pouhých 10 bodů, vítězka má 1194 bodů). Dalšími našimi závodnicemi v této kategorii jsou Leonka Fišáková a Danča Peláková, které byly bohužel jen na několika závodech, do celkového pořadí tak mluvit bohužel nemohly. V H14 bojuje za mloky Honza Beneš a stejně jako Maruška a Nikolas si domů odvezl jen pomyslný bramborový pohár za 4. místo.

V dalších kategoriích už se poháry nerozdávají, což bylo trochu líto Mikymu Prinzovi, kterému se žebříčkový závod podařilo tak pěkně vyhrát. Tomas Placek byl 4. a přidal se tak do velké množiny mločích brambor :).

Byla to povedená mločí pohárová a autobusová neděle.

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com