Jarní soustředění ZČO s mločí účastí – žactvo v Žihli, dorostenci v Rabštejně

Jarní soustředění Západočeské oblasti žactva i dorostu se letos konalo ve stejném termínu (o víkendu 24. – 26. 3.) a téměř na shodném místě, žáci byli ubytováni v Žihli a dorostenci v Rabštejně nad Střelou. První a poslední trénink byl společný.

Z žáků se zúčastnili Daniela, Maruška, Anička, Miky, Tomas a Nikolas a z dorostenců Naty, Ondra a Sam. Původně přihlášených dětí bylo mnohem více, bohužel těsně před odjezdem mnozí padli s teplotami do postele.

Trénovalo se všechno možné.

V pátek ihned po příjezdu se žáci i dorostenci rozbíhali na mapě na několika krátkých okruzích. Mnozí byli letos v na svém prvním orienťáckém tréninku. Večer pak byly všem žákům rozdány mapy se sobotním tréninkem a úkolem každého bylo připravit si pečlivý plán postupu z jedné kontroly na druhou a to tak, že si v mapě vyznačili červeným tenkým fixem výrazné body, od kterých se budou odrážet k dalšímu postupu.

V sobotu dopoledne mohli všichni své plány realizovat a nacvičit si tak správné přemýšlení o jednotlivých postupech. Důležitější než rychlý postup byl v tomto tréninku rozmyšlený plán a podle něj pečlivě zrealizovaný postup.

Dorostenci ve stejném čase, ale na jiném místě trénovali vrstevnice – na čistě vrstevnicové mapě si v pěkně členitém terénu zaběhli příjemný middlík.

V sobotu odpoledne byly na pořadu dne azimuty (s promazanou mapu i pro nejmenší) a večer pak podrobný rozbor dopoledních postupů. Aleš Richtr se věnoval každé kategorii zvlášť a všechny děti dostaly slovo, aby popsaly minimálně jeden svůj postup, který byl následně rozebrán a zhodnocen. Aleš nešetřil chválou a děti se mohly přetrhnout (minimálně některé:), aby své plány (a postupy) barvitě popsaly.

Na závěr soustředění se tradičně trénovaly štafety, kde měl každý možnost vyzkoušet si jak první, tak poslední úsek. Dorostenci i žactvo na jednom místě – na jedné mapě – se stejným místem startu i shodnou cílovou kontrolou.

Trénovalo se i spaní v tělocvičně a kamarádění s holkama a klukama z jiných oddílů. Do oblasti nám přibyl nový oddíl z Klatov a vypadá to, že v nich máme novou silnou konkurenci.

Dokončování vrstevnicového tréninku na “skalnaté” mapě “Kapucín”.

páteční trénink – skupina dorost a starší žactvo

páteční trénink – skupina mladší žactvo

rozbor postupů – kategorie S

rozbor postupů – kategorie TT – trochu těžší (Miky a Tomas)

trénink – azimuty na promazané mapě

čekání na start

štafety – pokyny

dorostenecký trénink – vrstevnicovka “Kapucín”

dorostenecký trénink – vrstevnicovka – rozbory postupů po doběhu

cesta na start – sobota dopoledne

cesta na start – sobota dopoledne

nácvik postupů

spaní v tělocvičně

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com