Mariánskolázeňské školy ovládly krajské kolo přeboru škol v orientačním běhu (také výsledky a fotogalerie)

Ve středu 18.5.2022 pořádal náš oddíl krajské kolo Přeboru škol. Centrum závodu bylo ve škole Úšovice. Běhalo se na mapě Plochá dráha (1:4000) po školním hřišti, ploché dráze, parku podél Polní ulice a v přilehlé bytové zástavbě. Počasí nám přálo. Všem policistům na dopravním hřišti se závodníkům také podařilo vyhnout. Tratě byly mapově těžké a poměrně dlouhé. Vítězové a vítězky většiny kategorií měly čas nad 20 minut. Takže pořadatelsky se závod vydařil.

Na start se postavilo celkem 167 běžců ze 13 škol Karlovarského kraje. Kromě mariánskolázeňských škol dorazili závodníci z Kynžvartu, Aše, Sokolova, Lomnice, Karlových Varů a Ostrova. Přeboru škol se zúčastnili i mladí žáci z Ukrajiny, kteří pobývají v Mariánských Lázních a i když nikdo z nich všechny kontroly při těžkém závodě nedokázal najít, sklidili při vyhlášení stejně velký potlesk, jako vítězné školy.

Mezi jednotlivci se objevilo mnoho mladých mloků, kteří s námi již nějaký čas trénují. Ti pomohli svými výkony k dobrému umístění jejich škol. Ve všech kategoriích družstev vyhrály školy z Mariánských Lázní:

  • kategorie 1.-3.třída: ZŠ Jih Mariánské Lázně
  • kategorie 4.-5. třída: ZŠ Jih Mariánské Lázně
  • kategorie II. stupeň: Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně (postupují do celostátního kola)
  • kategorie střední školy: Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně (postupují do celostátního kola)

Výsledky kategorií jednotlivců

Mezičasy

Výsledky družstev

Fotogalerie (fotil Pepa Milota – u jedné kontroly) a najít by se měl snad skoro každý

Fotky z vyhlášení od Hanky Fišákové:

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. 15. 6. 2022

    […] sestavit družstvo ze svých spolužaček, které se OB nevěnují, a přemluvit je k účasti na Krajském přeboru škol. Ukázalo se, že bez těchto neregistrovaných spolužaček by družstvo GOAML nepostoupilo do […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com