Největšími mločími hvězdami prvního závodu českého béčkového žebříčku byli Natálka Hermannová a Ondra Herman

Natálce se ne zcela podle jejich představ povedl sobotní závod. V neděli si však vše vynahradila krásným 19. místem v nabité kategorii D14B (Účastnilo se 83 závodnic). Ondra Herman skončil v sobotu na 26. místě z 84! zúčastněných H14B. Skvělé výkony. Oba si zazávodí ještě na dalších velkých závodech – na Olympiádě dětí a mládeže v Prostějově.

Nikolas byl v sobotu 5., v neděli dokonce porazil všech 21 soupeřů. Sam a Honza v neděli na výborném 8. a 9. místě z dvaceti, Sam v sobotu ztratil v lese buzolu a 7 minut ji hledal (viz mezičasy, kontrola 10), zatímco Honza se v sobotu nevyhnul třem desetiminutovým chybičkám. V H14B sbíraly své první zkušenosti na velkých závodech i Miky Prinz a Tomas Placek.
Závod údajně probíhal v nehezkém, klackovitém lese za účasti 14 MLOKů. Veterán Pepa po 4. místě na klasice potvrdil vysokou úroveň a v neděli mezi 22 borci vyhrál. Honza Sklenář byl v H80 vždy na 2. místě a ani ostatní veteráni nezklamali.
(Pro zajímavost, před 50 lety, končily kategorie veteránů kategorií H43 a D35.)

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. 3. 6. 2022

    […] O víkendu 21.-22.5.2022 se u Nejdku konaly závody Českého poháru a Žebříčku A. Licenci A má u nás zatím pouze Maruška. Společně s ní se závodů zúčastnili už jen mloci, kteří neusilují o dobré umístění v závodech žebříčku B, které se nesmyslně ve stejném termínu konaly u Kladna (viz jiný článek). […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com