Lyžařské závody Okolo pramenů – hodnocení

V sobotu a v neděli (19. a 20. ledna 2019) s na golfu v Mariánkách konaly tradiční závody OKOLO pramenů pořádané místním lyžařským klubem SKINordicML.

V sobotu se opět (stejně jako loni stejnou dobou – to byl zrovna náš LOB:) vydařilo počasí, bylo sluníčko, sníh a lehce pod nulou. Pořadatelé na tento den určili volnou techniku (lze jet jakkoli, nejčastěji se však samozřejmě bruslí), pro děti do 10 let to neplatí, ti jedou základní klasickou technikou.

Účast byla hojná neb dorazil autobus plný plzeňských lyžařů, i dětské kategorie byly na rozdíl od minulých let hojně obsazeny. Mločí lyžaři zkušenější již o božídarské závody se vydali také do stop.

V kategorii “předžáci” (2011 a mladší), kde se vyhlašovali holky i kluci dohromady, se z mloků nejlépe dařilo Maelovi, který skončil na třetím místě za jedním borcem ze Škody Plzeň a těsně za jednou slečnou ze Škody Plzeň, která v cílové rovince nasadila mocnou soupaž a Maela na jeho šupinatých lyžích těsně předjela. Kdyby pořadatel vyhlašoval zvlášť holky a kluky, tak by bronzovou medaili vybojoval náš Martin Kváč, ale i celkové čtvrté místo je krásné. Závodila i nejmladší “skoromločice” Anička Petrušová.