Mapový trénink – středa 23. 3. – pokyny

Sraz: na křižovatce na cestě za parkovištěm u zimního stadionu – 200 m od kraje lesa (start 3 – viz mapka)

Stavitel a vedoucí tréninku: Honza Michalec (Raška), asistenti: Jana, Honza Fišák

Start: 16:00 – 16:30, zapisujte se prosím do tabulky

Mapa: 1:10000   ekv.5m, v prostoru tréninku revidována, mimo prostor ne, kdo přeběhne, musí s tím počítat (ať se nediví…..)

Typ tréninku: Hvězdice – nácvik azimutů na krátké vzdálenosti

V lese budou na rovné cestě označeny 4 místa startu (červenobílé fábory). Starty budou označeny číslicemi 3 – 4 – 5 – 6 (viz mapka).

Z každého startu bude možné běžet azimutem na 4 kontroly. Na kontrolách budou tréninkové (malé) lampiony, na lampionu bude viset lístek s příslušným kódem. Čísla kontrol dvojciferná, kde první číslo je shodné s číslem na startu a druhé je rozlišení jednotlivých kontrol pro příslušný start (tedy start 3 – kontroly 31,32,33,34,   start 4 – kontroly 41,42,43,44  atd.).  Vzdálenosti kontrol jsou většinou 110 – 150 m. Celkem lze naběhat 4,4 km (+ přesuny mezi starty). Úkolem bude nastavit azimut (směr) na kontrolu, běžet ve směru, najít kontrolu a vrátit se zpět na start. Hlídejte si, abyste neběhali dva (a více) na stejnou kontrolu současně, protože když poběží někdo před vámi, napoví vám směr při protiběhu (vrací se  od kontroly  zpět ke startu), počkejte až přiběhne.

Trénink není na čas, ale na PŘESNOST.

Umět postup azimutem na krátkou vzdálenost je dovednost, kterou by měli začít zvládat mládežníci v kategorii HD12. U vyšších kategorií se to předpokládá….??

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com