MČR oblastních výběrů žactva + MČR a veteraniáda klubů

Foto: Žákovská mločí výprava

Po sobotních rozehřívacích tříčlenných štafetách přišel v neděli hlavní závod mnohočlenných družstev.

Pár fotek ze štafet i družstev je zde.

V žactvu mezi sebou soutěžili osmičlenná oblastní družstva složená vždy ze dvojic D12, H12, D14 a H14. Západočeská oblast nakonec do boje vyslala 3 družstva. Ani jedno družstvo sice na medaili nedosáhlo, ale celkově to nevypadlo vůbec špatně.  Družstvo ZCO1 (Anděl, Stehlíková, Štěrba, Vodrážková, Andělová, Brabec, Mayerová, Herman) skončilo v TOP10 na 10.místě s časem 233 minut a se ztrátou 24 minut na vítěze, štafeta ZCO2 (Krs, Ritterová, Haller, Hynková, Urbánková, Beneš, Šafránková, Vodrážka) obsadila 19. místo a ztratila 39 minut na vítěze. Naše třetí družstvo ZCO3 (Placek, Sobotová, Ritter, Houbová, Nykodymová, Černý, Hermannová, Materna) se probojovalo na 25. místo s dosaženým časem 288 minut. Celkem závodilo 33 družstev, z čehož byla dvě družstva disk.

Z našich družstev nikdo nebyl disk, což je skvělé, je vidět, že si všichni pečlivě kontrolovali kódy. V lese bylo kontrol skoro víc než hub, ale jen skoro, hub bylo opravdu mraky, nejednomu bylo jistě líto, že s sebou nemá košík a nožík….

Z dorostenců závodila Maruška v sedmičlenném  družstvu USK Praha, kde běžela druhý úsek. Po čtvrtém úseku začali toto družstvo hlásit, že se objevilo čele závodu, kde se drželo až do 5. úseku, po 6. úseku se bohužel propadlo a celkově bohužel obsadilo 4. bramborové místo s časem 279 minut a se 14minutovou ztrátou. Sam se nevešel do dorosteneckého družstva ZTC1, které ve složení Stehlík, Beránková, Stehlík, Richtrová, Svoboda, Kožíšková, Němec obsadilo pěkné 8. místo se ztrátou 29 minut na vítěze. Sam ještě s několika dalšími dorostenci závodili v kategorii MIX.

Štafety a družstva z pohledu veterána Honzy Fišáka:

Je to obrovitá orientační akce a za její dobré organizační zvládnutí patří královéhradeckým obdiv. O počtu účastníků si udělejte představu z obrázku a počtu štafet.

Krátce k veteránům. Osvědčení nosiči medajlí z těchto akcí – Milota, Opavová, Fišák, Miturová, Sklenář přišli o lídra Milotu. Ten v předtuše výkonnostního poklesu družstva se raději nechal při běhu řídit rádiovými vlnami. Pepu skvěle nahradili na svých úsecích medailovými výkony Marek Beneš ve štafetě a Libor Černý v družstvu. Dámy Radka Miturová i Stáňa Opavová vždy podaly na svých úsecích nejlepší výkony ze všech soupeřek. Ovšem oba dědoušci, Fišák a Sklenář, sužovaní mnoha stařeckými neduhy, v každém svém vystoupení spolehlivě stáhli štafetu i družstvo do hlubokého podprůměru.

A když ani „veteránský dorost“- Bartošovi a Plackovi – nestačil na týmy složené z nedávných reprezentantů, lze naše veteránské vystoupení na této akci prohlásit raději za nekomentovatelné:

Tříčlenné štafety:

D135 (46 štafet)         39. Veronika-Radka-Jana (Verča si na 5.kontrole pohmoždila kotník, ale statečně obkulhala zbylé kontroly a dopajdala na předávku :(, ve štafetách ji v neděleli zastoupila Regina Tokárová, kterou jsme přemluvili.)

H135 (75)                   54. Petr-Luděk-Libor

H195 (16)                   12. HonzaS-HonzaF-Marek

Pětičlenná družstva:

DH225 (66)                61. Marek-Jana-Luděk-Regina-Petr

DH325 (13)                11. Libor-Radka-HonzaS-Stáňa-HonzaF

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com