Mloci na Mistrovství ČR ve sprintu

Během roku se nejlepší orientační běžci v kategoriích HD16-21 scházejí na mistrovstvích ČR – v dubnu bylo noční, v květnu je sprintové, v červnu na krátké trati a na podzim klasická trať a štafety.

MČR ve sprintu se konalo dnes v Praze na sídlišti Stodůlky. Z našeho oddílu běželi Sam v H18 a Maruška v D18.

Sam zaběhl hezký výkon, pouze s drobnými chybami. Trať dlouhou 3,5 km s 22 kontrolami proběhl v čase 16:47 (průměr cca 4:45 na km!) se ztrátou 3 minuty na vítěze. O tom, jak těžká konkurence se na závodě sešla, svědčí jeho 58. místo z 68 závodníků. Každá vteřina se počítá!

V D18 startovalo 70 dorostenek. Trať měřila 3,0 km a měla 20 kontrol. Maruška se v půlce závodu dostala jednu chvíli už na 30.místo, ale po velké mapové chybě na 13. kontrole ztratila 1:45 minuty a to znamenalo konec nadějím na hezký výsledek. V cíli z toho bylo 52. místo v čase 18:16. Spokojená byla aspoň s druhým nejrychlejším doběhem v kategorii a ziskem jednoho bodu do „tryskomloka“!

Výsledky MČR

Po mistrovském závodě se konal ještě veřejný závod, toho se zúčastnili Vojta, Luděk a Honza. Závod se sice konal v prostoru závodu MČR. Tratě byly jiné, ale kupodivu mapa byla místa jinak zmapovaná a dokonce i kódy i stejně umístěných kontrol byly jiné. Zřejmě pořadatelský zlepšovák. Bohužel je třeba říct, že veteránské tratě byly velmi triviální a moc mapové náročnosti jsme si neužili.

Výsledky veřejného závodu

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Jan Fišák napsal:

    K závodu ve Stodůlkách dlužno podotknouti, že nejlépe se dařilo Luďkovi ve vloženém závodě H55. Byl čtvrtý, necelou minutu za vítězem.
    K Samovi si dovolím dodat, že dosud, jak pravil Luděk, neumíme ve sprintu šetřit se vteřinami, které zde znamenají posuny o několik míst v pořadí. Samova ztráta 3 minuty na vítěze už je sestup o 50 míst ve výsledkové listině. I vypuštěný doběh ho stál nejméně jedno místo. Totéž platí o dědovi Fišákovi, který v konkurenci pětašedesátiletých cucáků byl o vteřinu devátý. Rovněž nevelká ztráta Marušky na vítězku, znamenala pokles o 50 míst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com