NA KAMZÍKU SE ZÁVODILO NA POSLEDNÍ CHVÍLI

Téměř za pět minut dvanáct se členům Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK podařilo uspořádat závod západočeského žebříčku na krátké trati.

Při vědomí, že to budou letos zřejmě poslední závody, dorazilo první říjnovou sobotu na Fit louku u Kamzíku nad lázeňským městem čtyři sta běžců všeho věku. Přijela i spousta závodníků z jiných oblastí.

Na stejném místě zorganizovali „mloci“ loni v červnu závody B žebříčku Čechy, tak byli možná mnozí zvědavi, zda se nebude jednat o louhování již jednou použitého pytlíku čaje. Nebylo tomu tak.

Terén severně od Mariánských Lázní je natolik pestrý a orientačně náročný, že přináší pokaždé nové úkoly, a to přesto, že je tato lokalita již značně „profláklá“. Závodit se zde začalo v roce 1991, kdy přímo na kamzícké louce startoval kvalifikační závod Mistrovství světa na krátké trati. Doběh byl tehdy na stadionu Viktoria u Ferdinandova pramene.

Autor tratí, reprezentant v lyžařském OB, Vojtěch Bartoš, se se stavbou tratí popasoval zdárně. I někteří, jindy úspěšní borci přiznávali za cílem, že za jejich nezdar nemůže stavitel ani mapa, ale pouze jejich špatné počínání v lese.

V hlavní kategorii mužů H21 obsadili první tři místa Jiří Vištejn, Petr Stehlík (oba Lok. Plzeň) a Ondřej Vodrážka (Slávie VŠ Plzeň). Mezi ženami (D21) se prosadily Magda Hanáková (Kralovice), Marcela Žandová (K. Vary) a Jana Monro (Dalovice).

Z domácího oddílu se na stupně vítězů dostala pouze mládež, dospělí byli zcela vytížení organizací.

D10L – 2. Lada Prinzová, H10L – 2. Mael Mikyska (na fotce),

H16 – 1. Jan Pivec, 3. Samuel Janoch, D16 – 1. Marie Bartošová.

Závod to byl opravdu náročný

Prohlédnout si můžete i další fotky (od Stáni Kváčové): Kamzík – middle -oblastní žebříček, Kynžvart – veteraniádaKynžvart – Mistrovství oblasti  a jedno tříminutové video z veteránského sprintu (od Pavla Bíny).

A koho zajímají výsledky, může mrknout sem:

Kamzík – middle, Kynžvart – veteraniáda, Kynžvart – Mistrovství oblasti

Děkujeme všem závodníkům a těšíme se na další setkání v mariánskolázeňských terénech na jaře 2021 při tradičním Jarním trojúhelníku.

 

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com