Ondra Petruš – bronz v Českém poháru MTBO 2021

Úspěšnou sezonu 2021 v Českém poháru zažil Ondra Petruš, když po čtrnácti závodech Českého poháru skončil mezi 24 závodníky kategorie M14 na výborném 3. místě. Konečné vyhodnocení nastalo po posledních závodech ve Zbraslavicích. Závody nabídly rychlé a technické tratě, na nichž došlo v kategorii M14 k dramatickému souboji o celkové první místo mezi Maxmiliánem Webrem (SNS Smržovka) a Filipem Schwabem (KOS TJ Tesla Brno). Nakonec rozhodl poslední závod ve prospěch Filipa. Ondra zde s malými ztrátami skončil na 4. místě na middlu a na 6. místě na sprintu. Doplnil ho Míra Kváč na 11. a 9. místě., který neměl v Českém poháru moc závodů a je v českém poháru na 16. místě. Pepa Beneš skončil osmnáctý.

Dostatek závodů měl mezi 38 bajkery kategorie M40 A Marek Petruš. Ve Zbraslavicích skončil na 16. a 11. místě a je hodnocen v Českém poháru na 12. místě.

Drsnost MTBO poznala krátce po startu middlu Maru Bartošová, která jela MTBO po roční pauze. Ještě před první kontrolou byla svědkem srážky dvou mladých závodníků v plné rychlosti a okamžitě pomáhala při záchraně jednoho z nich. Za to byla spolu s ostatními záchranáři oceněna na slavnostním večeru cenou fair-play. V odpoledním sprintu pak dvěma nejrychlejšími mezičasy dokázala, že patří mezi nadějné bajkerky. Bohužel mapové chyby na začátku závodu jí „odsoudily“ k 5. místu ze 7 závodnic kategorie W17.

Sprint se líbil Vojtovi Bartošovi v kategorii M21B, který po middlu (6. místo) skončil na 3. místě. Mezi čtyřiadvaceti veterány kategorie H50 se neztratil Luděk Bartoš, jenž na middlu byl 18. a na sprintu 19.

Výsledky Českého poháru MTBO 2021middlu, sprintu

Text a fotka z vyhlašování: Marek Petruš, fotky z cíle: Luděk Bartoš

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com