Pepa Milota a Honza Fišák vyběhli ve skalách bronz

1800 účastníků mělo první letošní dvojkolo celostátního žebříčku A a B žebříčku Čechy – západ v orientačním běhu, které se odehrály na Českolipsku ve Skalce u Doks.

Závodů se účastnilo také čtrnáct členů Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. A neodjeli s prázdnou.

Po oba dny se běhalo v kopcovitém terénu plném pískovcových skal. Už sobotní klasická trať naznačila, že se nebude jednat o nějakou procházku. Pořadatelé trochu přecenili možnosti běžců, prakticky nikdo se nedokázal dostat pod deset minut na jeden vzdušný kilometr. Náročnost ještě umocnilo téměř tropické vedro.

I přes dvě minutové chyby se v kategorii H60B protlačil na bronzový stupínek Pepa Milota. Čtvrtý skončil Honza Sklenář a hned za ním Honza Fišák (oba H75B). Za zmínku stojí i 11. příčka Fandy Kováče (H18B) a 16. místo Libora Černého (H50B).

V nedělním závodě na krátké trati s větším počtem kontrol se borci ze skal prakticky vůbec nedostali. Postupy byly různě nakličkovány a udržet pozornost po celou dobu závodu vyžadovalo notnou dávku soustředění.

Umístění na stupních vítězů zaznamenal zlepšeným výkonem Honza Fišák, který vybojoval bronz, čtvrtou příčku si zopakoval Honza Sklenář. Pepa Milota po fatálním úvodu, kdy hned na první kontrole ztratil cca osm minut, obsadil až 14. místo. V kategorii H50B pak Luděk Bartoš doběhl dvanáctý.

P.S. Fandu na úvodní fotce stihla zachytit Maruška.