Finále přeboru škol v brněnské Čertově rokli – hodnocení, výsledky, fotky!

Finále přeboru škol v Brně se zúčastnilo 22 studentů mariánskolázeňského gymnázia, kteří vyhráli krajský přebor škol jak v kategorii “druhý stupeň ZŠ”, tak v kategorii “střední školy”.

Mariánskolázeňská výprava pojala závod velmi zodpovědně a na cestu se vydala raději den předem. Po dlouhé cestě Pendolinem do Prahy, Metropolitanem do Brna na Dolní nádraží, náhradním ČD busem na  brněnské Hlavní nádraží a pak ještě tramvají do ZŠ Kotlářská, kde nás v ředitelně uvítal ředitel závodu a zároveň ředitel školy, pan Libor Zřídkaveselý. Ubytovali jsme se v tělocvičně, kde jsme zabrali nejlepší místa a hlavně odložili těžká zavazadla.

Trénink

Následovala odpolední tréninková fáze. Po drobném občerstvení v centru Brna jsme všem studentům rozdali sprintové mapy Brna se zakreslenými šesti kontrolami, které byly zároveň významnými brněnskými turistickými cíli. Razilo se systémem selfíček s “objektem”, což bylo v cíli – na náměstí – důkladně zkontrolováno. Všichni dorazili včas, všichni obešli všechny kontroly, všichni se trochu seznámili s Brnem (Špilberk, Petrov, Stará radnice s drakem, Zelný trh a Mozart, fontána ….) a všechny to bavilo nebo to tak alespoň vypadalo…:).

Večeře ve fanouškovské Kometě, zpět do tělocvičny, nelehké lovení zapadlého mobilu (mého) – úspěšné!!!…prostě zajímavý večer…

Závod se konal  za tropického počasí na mapě “Čertova rokle”. Centrem závodu, zároveň startem i cílem, byl areál ZŠ Lesná. Běhalo se prostorem architektonicky zajímavého “zeleného” sídliště Lesná a také krásnou a zrádnou Čertovou roklí, kde se bezvadně daly nabírat i ztrácet výškové metry – mnozí toho řádně využili…

Tratě byly postavené moc hezky, na první pohled snadné pro orienťáky a zvládnutelné pro neorienťáky. Chyby a chybky však dělali všichni, jen orienťáci z toho byli více překvapení 🙂 … Naše početná výprava si závody myslím velmi užila, orienťáci se mezi velkou konkurencí neztratili a neorienťáci to zvádli skvěle.

Nejlepšími našimi závodníky byli:

  • Jonáš Černý 6. místo (byl vyhlášen)
  • Honza Pivec 8. místo
  • Maruška Bartošová 13. místo

To jsou krásné výsledky ve velké konkurenci.

Bodují však vždy dva z každé školy, proto je důležitý výsledek každého. Gymnázium ML dosáhlo letos svého vytčeného cíle a zlepšilo se v pořadí jak mezi základními školami, tak i mezi středoškoláky. Mezi ZŠ byli mariánskolázeňští gymnazisté 15. z 19, ale na 10. místo jim chybělo pouhých 12 bodů, TOP10 byla téměř na dosah…, mezi středoškoláky se umístili na 16. místě z 18, což v konkurenci škol se spoustou dobrých orienťáku považujeme také za úspěch.

 

Výsledky

 

Díky všem závodníkům, my jsme si to také užili a už teď se těšíme na příští rok – do Prostějova 🙂

Jana a Luděk

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com