Mapový trénink 27.3. 16:00 (Azimuťák)- nad Medvědím pramenem (viz níže přiložená mapka)

Jsem si jistý, že po dlouhém zimním spánku se zase všichni mloci s radostí rozběhnete do lesa hledat kontroly. Minulý týden jste se už trošku rozkoukali s mapou, tento týden bude pro vás už připraven menší závod.

Budou postaveny dvě tratě s celou mapu:

  • Delší pro zdatnější – cca 2,6 km 12K s celou mapou
  • Kratší pro začátečníky – cca 1,8 km 8K s celou mapou

A jedna speciální trať pro zdatnější a náročné:

  • Pro experty – cca 2,6 km 12K s ultimate verzí mapy (bez většiny cest i průseků)

V závodě nepůjde tak úplně o nejrychlejší čas (i když samozřejmě i to se počítá), ale hlavně o to, se zase sžít s mapou a natrénovat to, jak najít a udržet ten správný směr – což je v orienťáku samozřejmě jedna z nejdůležitějších dovedností.

Jistě najdete možnost na trati postup oběhnout po cestách (pokud teda nepoběžíte zrovna ultimate verzi) a kontrolu tak třeba i jednodušeji najít – toto ale cílem tréninku není!

Důležité bude si vyzkoušet azimuty a pokusit se kontrolu najít držením správného směru nejkratší cestou z kontroly na kontrolu.

Jde o trénink vašich azimutových schopností – proto prosím opravdu nezávoďte hlavně na čas, ale zkuste zjistit jak azimuty skutečně ovládáte.

Budou na vás čekat celkem krátké postupy v relativně známém terénu, kdy azimut použijte opravdu při každém postupu – toto je cílem tréninku!

Přihlašujte se prosím do tabulky: krátká, dlouhá nebo ultimate

Těší se na vás

Lukáš

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com