Přebor škol v Ostrově

Přebor škol Karlovarského kraje se odehrál v Zámeckém parku v Ostrově nad Ohří za účasti asi patnácti škol Karlovarského kraje. MLOK Mariánské Lázně měl zastoupení ve všech kategoriích. Nejlépe se umístili
kategorie/počet – umístění – jméno:
D5/10 2. Lucka Povišerová, 3. Františka Cinková
D7/32 1. Leona Fišáková, 3. Lada Prinzová, 4. Anička Nykodymová, 5. Maruška Benešová
H7/37 4. Nikolas Placek
H9/38 6. Tomas Placek, 8. Jan Beneš
HS/20 2. Samuel Janoch, 6. Ondra Herman, 14. Mikuláš Janoch, 16. Ondra Petruš
Několik zajímavostí:
– Všech 17 závodníků kategorie DH3, mezi nimi i Emma Páníková a Anička Petrušová, bylo diskvalifikováno
– Stál jsem u první kontroly, která byla pro všechny kategorie společná. Vzhledem k tomu, že se těchto závodů zúčastňují i úplní začátečníci, byl jsem připraven poradit všem malým a i těm větším, pokud si o to řeknou. Bez ohledu na jejich oddílovou příslušnost. Ti praví orienťáci mne samozřejmě suverénně přehlédli, nebo zavrčeli cosi opovržlivého. Těm ostatním jsem většinou musel vyrvat mapu z ruky, otočit ji vzhůru nohama a vrátit tak, jak patřila (vybíhalo se na jih) – a nechat si vysvětlit, jak se chystají pokračovat na druhou kontrolu – tu už měla každá kategorie jinou. Několikrát mi označili směr odběhu na druhou kontrolu cestičkou opačného směru. Nechal jsem je to znovu promyslet se správně otočenou mapou, a ukázat tu správnou cestu. Někteří se zaradovali, poděkovali, otočili si mapu zpět a vyrazili tou špatnou. Jedné, dost velké dívence, jsem se snažil poradit třikrát. Potřetí jsem s ní už nediskutoval, otočil jsem ji správným směrem a odeslal. Pak už nepřišla. Jiný mladík kolem první kontroly nevšímavě proběhl. Volal jsem na něj ať se rozhlíží. Začal za běhu kroutit hlavou kolem dokola a zmizel v dáli. Vrátil se za pár minut.
– A velkým překvapením pro mě bylo, když po výstupu z autobusu v Mariánkách ke mně přišli dva mladíci s dívenkou a řekli mi, že nám chtějí poděkovat za zajímavou zkušenost. s orientačním během. Pozval jsem je na trénink, ale prý ve čtvrtek v 16 nemůžou. Tak jsem jim prozradil adresu mlokml.cz.
Jednotliví MLOKci se umístili velmi slušně, ale obávám se, že pokud jde o školy, tak kromě mladších gymnazistů (a možná Úšovic) nikdo nepostoupil. Ovšem postupovému klíči jsem moc neporozuměl.
Fotky jsem vyzobal z vocapu.

štronzo

naši bouráci

na startu

stihnout vyfotit Aničku není jednoduché

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com