Soustředění žactva ZČO v Mariánských Lázních – shrnutí, výsledky (doplněny i v pdf), mapy a několik fotek

V Mariánkách proběhlo o víkendu 17.-19.5.2024 soustředění žactva Západočeské oblasti. Zúčastnilo se ho přes 90 nadějných závodníků.

Fotky jsou na googledisku, můžete přidávat

pátek 17.5.2024

První trénink nazvaný “Lesní K.O. middle” se odehrál v okolí koupaliště Lido na mapě v netradičním měřítku 1:5000. Podrobné měřítko s rychlým lesem mnoho závodníků překvapilo. Trénink byl rozdělen na kvalifikaci ve třech skupinách s intervalovým startem a následné finále A a B s hromadným startem. Do obou finále se probojovalo velké množství mariánskolázeňských mloků, kteří ukázali, co je “výhoda domácího prostředí”.

pokyny a parametry tratí

výsledky pdf

výsledky SportIdent center

livelox 

sobota 18.5.2024

Sobotní ráno jsme věnovali sprintové disciplíně. Běželo se na mapě Vora. Docela pršelo, ale na krátký závod to tolik nevadilo. Na nejdelší trati byl použit tzv. systém motýlků. Trénink jsme proto nazvali “Motýlkový sprint“.

výsledky pdf

výsledky SportIdent center

livelox

 

Když po obědě přestalo pršet, vyrazili jsme objednaným autobusem k vodárně. V okolí Duncanovy vyhlídky jsou těžké terény. Běhat v nich s mapou není snadné. Žactvo všech věkových kategorií si to nyní zkusilo bez mapy, jen podle paměti v tréninku nazvaném “Paměťák”. Je to neuvěřitelné, ale všichni to zvládli!

livelox

neděle 19.5.2024

Závěrečný trénink byl soubojem tříčlenných družstev ve štafetách. Trénink proběhl v okolí Kamzíku a podle hlavní ceny pro vítěze byl nazván “Štafetový závod o lázeňskou oplatku“. Abychom omezili parkování v okolí, tak jsme opět jeli autobusem. Na start se postavilo 18 družstev. Rozhodovalo pořadí v cíli, které se bodovalo.

Výsledky: viz fotka níže

livelox

Hlavním organizátorem soustředění byla Jana Bartošová. Tréninky připravili: Luděk Bartoš, Marek Beneš, Stan Rauch a Martin Hanák. Program soustředění byl pestrý, zázemí na ubytování velmi dobré a jídlo v restauraci Holiday všem chutnalo. Doprava autobusem všechny překvapila, ale ukázala se jako dobrá a ekologická volba. Možná jen to počasí mohlo být lepší.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do stavby, přípravy a organizace soustředění. A dětem za výborné výkony.

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

  1. Jan Fišák napsal:

    Pořadatelsky velmi vydařená akce dala rychle zapomenout na nepříznivé sobotní počasí. V pátek a v neděli bylo přívětivo. Začátek a konec dobrý, všechno dobré. Dnes již zkušená dvojice Jana a Luděk Bartošovi dokázali s výpomocí několika západočeských kamarádů bez chyby uspořádat náročné třídenní soustředění pro 90 účastníků. Včetně ubytování, stravování, dopravy, organizování, přípravy a vyhodnocení jednotlivých tréninků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com