Ondra Petruš pojede na Mistroství Evropy MTBO

V sobotu odpoledne si Ondra Petruš zajistil místo v dorostenecké reprezentaci ČR a tím i účast na Mistroství Evropy MTBO v Polsku u města Ostróda. Vyhrál totiž nominační závod v midlu (krátká trať) o 1:17 min. před pražským Radkem Lesagem ze Sporticusu a o 4:30 před chrastavským Tomášem Polákem.

Nominační závod byl součástí Českého poháru a konal se u vesnice Vilémov na Olomoucku. Ondra se na něj výborně naladil už v sobotu dopoledne, když získal stříbrnou medaili při mistroství ČR MTBO ve sprintu a zaostal jen o 22 sekund za Maxmiliánem Weberem  ze Smržovky. Weber musel na svoji nominaci čekat do nedělního večera, protože při nominačním závodě se umístil až na 8. místě, jen o 34 sekund před dalším MLOKem Pepou Benešem.  (Pepa byl ve sprintu desátý)

Závody ve sprintu i midlu byly orientačně velmi náročné a zajímavé. Hlavně sprint, který se jel převážně ve vesnici Vilémov, byl netradiční svými průjezdy dvorků, zahrad i stodol. Místní obyvatelé, kteří to dovolili, tak mohli obdivovat nejen umění nejlepších českých orientačních bikerů, ale i závodníků z Polska, Rakouska, Slovenska a Nového Zélandu.

Aby závodů nebylo málo, připravili pořadatelé na neděli ještě mistroství ČR MTBO s hromadným startem. Ondra se umístil na pátém místě a Pepa na dvanáctém, když vyhrál Weber.

Jako třetí nominovaný dorostenec byl do české reprezentace zařazen Radek Lesage.

Trenér, řidič, organizátor Marek Petruš (závodící ve veteránské kategorii M40) byl 26. (sprint), 24. (midl) a  22. (hromadný start).

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com