SKRÝŠE 2024

Prvním pěším orientačním závodem v této sezóně nebyla akce 24. 3. v Milovicích, nýbrž tradiční Skrýše, jejíž čtrnáctý ročník se konal o týden dříve v pro nás nedaleké obci Úterý. Závod pořádá pokaždé plzeňský kartograf Aleš Hejna s rodinnými příslušníky a kamarády. Již z pozvánky nebo znalosti tamního terénu bylo jasné, že ke slovu přijdou také strmé svahy okolo Úterského potoka. A přišly.

Proběhnout se za pěkného slunečného počasí neodolali někteří členové MLOK. Všichni startovali v kategorii Kompas. Do závodu se vydaly tři dvojice a tři sólisté, plus pes Rocky. Celý prostor nebyl zdaleka zalesněný, hodně se závodníci pohybovali na otevřených prostorech.

Nutno předeslat, že nikdo z mloků nehonil co největší počet bodů, ale že to každý pojal spíš jako jarní proběhnutí nebo procházku s mapou. Navíc trojice mužských sólistů absolvovala z časových důvodů pouze dvouapůlhodinovou porci místo té čtyřhodinové.

Celkem bylo v kategorii Kompas hodnoceno 103 jednotlivců nebo různě početných týmů. A jak Mariánskolázeňští dopadli? 56. Mloci v akci (Marek a Honza Benešovi) 32 bodů, 71. Chodská střela (Honza Macura) 27 bodů, 76. Vít Macura 25 bodů, 78. Sestry Brožkovy (Pepa Milota) 25 bodů, 81. Mločice (Hana Kožíšková a Marie Benešová) 25 bodů, 93. Šídlo a Šikula (Pepa Beneš, Tereza Radová a Rocky) 20 bodů.

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com