Sokolovský krvák – 45. ročník – finálová zlatá hokejová neděle

Neděle byla k orienťákům na rozdíl od soboty počasím vlídná, bylo slunečno a teplo skoro prázdninové.

Mloci posbírali pár medaili, možná méně než si představovali, pokřik pro vyhlášené “Mariánské Lázně” zněl bohužel dnes slabě a trochu unaveně, i v tom nás ostrovští předčili na plné čáře.

Něco se však povedlo, začněme od nejmladších…

Poprvé si dnes orienťák vyzkoušel Ferda Cink, který vyrazil do lesa s maminkou na trasu P, v lese bylo krásně, podnikli spolu krásný dlouhý výlet. Kontroly však našli všechny, takže začátek dobrý! Trasu P si zaběhla i házenkářka Maruška Cinková.

Bez maminky a táty, i když zatím jen n fáborkovou trať vyrazila Majda Soukupová. Dlouho to vypadalo, že získá v kategorii HDF třetí místo, ale na poslední chvíli ji předběhl ještě Honza Švamberk z LPM. Mezi holkama však Majda obsadila krásné  druhé místo.

Bez fáborek se statečně na trasu D10 vydaly mločí slečny Fany Cinková, která vybojovala bronz (se ztrátou pouhých dvou a půl minut na vítězku) a Emča Páníková, na kterou nakonec zbyla nevděčná bramborová medaile.

Maruška Benešová v D12 si bohužel doběhla také pro brambory (což už je taková Maruščina tradice…), kousek za Maru doběhla dnes moc hezky Lucka Povišerová, holky vybojovaly 4. a 6. místo ze 13.

V H12 jsme dnes měli nejvíce želízek v ohni. Nejlépe si vedl Tom Podzimek, soupeřům nedal šanci a opět vyhrál. Nikolas se přidal k našim mločím dnešním bramborám, tedy 4. místo a na 7. místě (ze 13)  skončil Lukáš Bartůněk, kterému se dnes dařilo o trochu hůře než v sobotu, kdy mu bronzová medaile utekla bohužel jen o pár vteřin, škoda, ale vyjde to příště.

V nejvíce nabité kategorii D14 se po delší době konečně zase zadařilo Ladě Prinzové, které se dnes krom Báry Vodrážkové podařilo porazit všechny silné soupeřky a získat tak 2. místo. Anička Nykodymová byla 7. (ze 12 závodnic).

Honza Beneš byl sice po prvních dvou kontrolách na 2. místě, ale nakonec skončil 6. ze 12.

S třetím místem byla dnes spokojená Naty Hermannová ( a my s ní) v D16 a v H21 Břéťa Milota, také bronzový.

Kluci v H16-H20 byli na dorosteneckém soustředění v Tisu.

A jak jsme na tom v jarním žebříčku ZČO?

Kategorii D10 vede Fany Cinková! V D12 Maru Benešová zatím 4. :), v D14 spadla Anička také na 4. místo, Ladi se naopak vyhoupla výše na 6. místo (opravdu silná kategorie, kde prvních 8 holek je na tom velmi podobně).

V H12 si suverénní první místo drží Tom Podzimek, Nikolas 4., Lukáš 6., Honza Beneš 4. 🙂 v H14.

Zatím to vypadá, že mloci jsou sběratelé bramborových medailí, ale jsou před námi ještě 2 závody, ještě se nějaká brambora dá určitě přeměnit na bronz.

Z veteránů si vyhlášení užili pouze Honza Fišák a Luděk Bartoš, kteří zvítězili každý ve své kategorii. “Holkám” se dnes nedařilo.

Mohlo by vás také zajímat ...

1 příspěvek

1. Jan Fišák napsal:

Je trochu s podivem, že západočeské TSM v termínu konání Mistrovství Západočeské oblasti na klasické trati v Habartově, uspořádá západočeské soustředění mládeže v Žihli. Soustředění zaměřené na MČR na krátké trati, které bude v 5 kilometrů vzdáleném Tisu za 14 dní.
    Maloulinko nečestné a nesportovní, že. A navíc hodně neuctivé vůči Sokolovským pořadatelům mistrovství oblasti. Že by se vedení TSM nezúčastnilo tvorby západočeské termínovky? Nebo se naopak nezúčastnil BSO?
    Každopádně nás účast naší mládeže na soustředění připravila o pár potlesků při vyhlašování, na jejichž nedostatek si autorka stěžuje.