Štafeta MLOKu stříbrná na MČR MTBO

4.závodní víkend Českého poháru v MTBO nám pořadatelé z KOS Tesla Brno připravili ve Vysočina aréně, stejné aréně, ve které se jezdí světový pohár jak v biatlonu, tak horských kol.

Nejvýznamnější závod víkendu bylo sobotní mistrovství ČR štafet. I zde měl  MLOK své zastoupení, a to v kategorii M17 se štafetou ve složení Ondřej Petruš, Josef Beneš a hostující Tomáš Polák z OK Chrastava. Štafetu rozjížděl Tomáš, který kvůli několika chybám předával Pepovi na třetím místě se ztrátou 5 minut na vedoucí štafetu Jičína a 2 minuty na štafetu Smržovky. Pepa zpočátku chyboval, ale štafetu udržel na třetím místě, i když mu na záda dýchala Markéta Fišerová závodící za Zlín. Na třetí úsek vyrážel Ondra se ztrátou 6 minut na první Jičín a 5 minut na Smržovku. Mloci však neztráceli naději na stříbro, protože na třetím úseku jel za Smržovku mladý Jan Urban, který normálně závodí v kategorii M14. Ondrovi se podařilo zajet čistý závod a za zesilujícího deště štafetu Smržovky předjel, což pro mloky znamenalo úžasné druhé místo.

Komentář Ondry ke štafetě: Věděl jsem, že mám ztrátu asi 4–5 minut na Smržovku. Jejich třetího závodníka jsem vůbec neznal, ale věděl jsem, že není tak rychlý, takže jsem si věřil, že ho porazím. Začátek závodu byla „časovka“ na kopec a druhá polovina sjezd po trailech do arény. V jednom sjezdu kousek za polovinou tratě jsem Urbana předjel. Potom už jsem jel v klidu a na jistotu, protože mi bylo jasné, že Oťáka (třetí závodník Jičína) už nedojedu.

Kromě štafet byl na sobotním programu také sprint. Zde se pořadatelé kvůli husté síti cest rozhodli využít největší možné měřítko 1:5000. Pepa v kategorii M17 skončil na 7. místě se ztrátou 5 minut na prvního Jaroslava Honnera. Ondra v kategorii M20 nevzal jednu z kontrol, a tak byl diskvalifikován.

V neděli se v lesích kolem arény jel middle, ve kterém se mlokům opět moc nedařilo. Ondra skončil v kategorii M20 na 6. místě a Pepa byl diskvalifikován za chybějící kontrolu.

 

Mohlo by vás také zajímat ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com